Nejni kafe jako kafe II.

Tady podniká snad jen ROJ!

Na Vietnamský obchod v Polsku nenarazíte, na Čínské" žrádelny prakticky taky ne, snad řídce ve velkých městech, a tak by člověk řek, že si to Poláci stačej ukševtovat sami, ovšem, opak je pravdou! Rozhodně to jistí Žabka!:o)

/files/nekupteto.jpg

V menších vesnicích často nenarazíte ani na jeden obchod spojžyvčy, případně se tam nachází jeden o velikosti 2×3 metry v kterém není ani jedna zapnutá lednice. Ve větších vesnicích najdete takové dva,  velmi podobné je to s hospodama, desítky kilometrů nic, nic, nic a pokud hledáte  po běžné trase mezi velkými městy hotel, může se Vám stát, že na první narazíte třeba až v půl desáté večer, penzion jsem viděla za celou dobu jen jeden, a tak jediný, kdo hojněji provozuje po Polsku bistra, je ROJ, viděla jsem 3, jedno mám na fotce, která mě málem stála život ( pokud fotíte nějaký soukromý objekt u kterého se navíc vyskytují živí lidé z 3, světa, není dobré se přitom opírat loktem o klakson:o))) ).

/files/roj.jpg

V bistrech nemívají kafe vůbec, v některých pak ani pivo. Mnohé, i větší vesnice, budí dojem, že pokud někde chcípl pes, bylo to právě tam! Kupodivu z Polska nezmizel ani Kerfůr, ani čerpací stanice Aral, které u nás údajně skončily z důvodu nedostatečné kupní síly obyvatelstva.

Pokud se stane a ten který den se Vám podaří nalézt ***Hotel, jeho úroveň není špatná, všechny pokoje bývají zařízené podobně, ve všech je TV, popelník a koupelna s WC a sprchovým koutem, málokde se Vám stane, že koupelnové příslušenství je společné pro dva pokoje a k ubytování tak vyfasujete i sprcháč s chlempy vspulnymi", TV šťouchátko vyfasujete většinou v re Ubytování v hotelu pořídíte zhruba v rozmezí od 100-180 Zlotých ( 750 – 1.350,- Kč ), za 100 je to většinou bez snídaně, tu si dokoupíte za 10-20 Zlotých, takže cena je vpodstatě prakticky pořád stejná, průměrně 160 Zlotých. Ve většině hotelových postelí jsou pérové matrace, které měly být vyměněny už zhruba před 15ti lety, ve dvou hotelích jsem si zapasovala mezi péra patu tak hluboko, že to hodně bolelo:o)

Ve velkých městech seženete presso prakticky v každém baru, bistru, zahrádce i hotelu a zaplatíte za něj mezi 8 a 10 Zlotými, stejně stojí i capucino a jsou to dobrá kafata i u Nás známých značek ( třeba Illy ).

Pokud si domluvíte setkání ve velkém městě které neznáte, s někým kdo ho nezná, není snadné se potkat, stejně jako u nás si lidé pod pojmem Centrum, představují třeba Centrum Černý most nebo Zličín", a rynek" se může taky nacházet na rozloze několika km2! Rozhodně se nesnažte dávat si jako záchytný bod nějaký kostel, protože těch se na takových několika km2 může vyskytovat i 30. V takovém městě Vás pak může rovněž zaskočit mnoho čtyřproudovek ve směru tam i zpět, které Vás vždycky vytáhnou někam, kam určitě nechcete!

Pokračování : kytky, kytky, kytky

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *