Nejni kafe jako kafe III.

Kytky, kytky, kytky!Když potkáte, nebo vidíte 10 Poláků/Polek, 7 z nich nese nějakou kytku, to je určitě moc hezký zvyk, nosit někomu květiny, ale proč to dělají tak hojně od pondělka do neděle, se mi nepodařilo zjistit. Pak jsem projížděla kolem hřbitova ležícího dole pod svahem od silnice a to množství květin všech barev lžeících na každém hrobě, mě ohromilo, asi nosí ty květiny i na hroby, napadlo mne a tak, když jsem pak projížděla jednou vesnicí přímo kolem brány hřbitova, zaparkovala jsem a šla se na tu krásu podívat.

Před každým hrobem na hřbitově se nacházela lavička, asi když jde člověk pokecat", aby se neunavil stáním, ovšem ty kytky………….z 99% byly umělé, odporné množství odporných umělých květin nejrůznějších odporných barev, krom kapradí a keříků, ani jedna živá kytka, inu, posuďte sami.

/files/hrbitov1.jpg

/files/hrbitov2.jpg

/files/hrbitov3.jpg

Polská piva už nejsou zdaleka tak nechutná, jak se to o nich traduje, pravda, ta v Německu jsou lepší ( asi tak o 3 za večer), ale není nezbytné pít je s krajním odporem, navíc , prakticky všechny Polské pivovary dodávají ke svým pivům do restaurací, barů, bister i náleven, krásný kvalitní nábytek ( stoly a židle) z masivního dřeva. Vždy kombinovaný s dobře zpracovaným kovem (žádné aluminium ani umělé hmoty ), někdy i s pěknými barevnými skly. Pivo stojí většinou něco mezi 7 a 8 a více Zlotými.

/files/zidlepivni.jpg

Abych to tak všechno shrnula, je asi jedno kam člověk jede a co tam vidí nebo nevidí, je jedno jak chutná nebo nechutná pivo nebo kafe, jak moc nepohodlné jsou postele, jestli svítí slunce, nebo prší, jak moc slané je moře, a tak vlastně jediné na čem záleží je, s kým tam jste.

/files/1meta.jpg

****************************

zuzi, mám tuhle, zaujal mě ten hrob vpravo:-)

/files/rakouskyhrbitov1.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *