Motivační hudba

Ty své prázdniny jsem začala nějak divně, rekonstrukcí pokoje Čaky tady u Vltavy.

Tu rekonstrukci jsem si slíbila k jejím květnovým 2. narozeninám, ale pořád nějak není čas. Nábytek jsme s Adamem pravda koupili už v květnu, ale ten je zatím polosložený, a pak, vždycky když jsem tam nakoukla, pojala mě hrůza. Adam ten pokoj sice maloval vloni v říjnu, ale Gremlini, když tam ještě bydleli, stačili za 2 měsíce zničit veškeré malby pastelkama a patrně kladivy, jinak si ty díry ve zdech nedokážu vysvětlit. Vlastně celý ten byt je zralý na rekonstrukci po předloňské výstavbě horního patra, jenže co pojišťovna zaplatila, zblajzly ostatní opravy:-(.

Sedám si na zem a třídím nejméně desatero krabic různých velikosti, plných hraček co se tu nashromáždily za poslední skoro 4 roky, holčičí hračky, popelnice, klučičí hračky, obojetné hračky, popelnice, až to všechno jednou dotřídím a nábytek bude sestavený, začnu malovat, mám na to červenou, zelenou, modrou a žlutou a nálepky zvířátek, stromů a domečků a barevných balónků s malými balónky, které jsem si vystříhala z tapet.

Zatím sedím na zemi, třídím a prohlížím si ty zdi a celý pokoj, ze země to vidím ze stejné výšky jako Čaky a tak třeba taky vidím, že "Velká mapa světa pro děti" je moc hezká, ale pro 2 leté dítě a navíc ve výšce metrpade, je úplně k ničemu.

Sedím, třídím a vzpomínám jak jsem kdysi vyráběla první (druhý, třetí…….), dětský pokoj Adamovi, úzkoprofilové tapety s úzkoprofilovým krtkem, balönky a vláček našitý na roletě, kapsář s vláčkem do jehož vagónků se daly cpát hračky.

Sedím a třídím a naproti v domě, sotva 5 metrů ode mne je odpolední krásný jihoamerický flám, hrajou na kytary, bubínky, zpívají a do toho zpěvu zároveń mluví, cinkají sklenice, ozývá se smích. Uvědomuju si, že se mi odtamtud, za můj roh, tak moc nechce, že jsem začala malovat kuchyň, tou žlutou.

Možná bych takhle vymalovala celý byt, kdyby mě tak zatraceně nebolely záda.

Že bych bývala byla nějaký jihoamerický indián nebo co, v minulém životě? Takovou country můžu poslouchat hodiny, hodiny, hodiny,…………….

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *