Milion sem, milion tam

9 miliard, nebo 10……

Další prohraná arbitrá v kauze Diag Human a tentokrát výrok rozhodců zní

Žalovaná strana (stát) je povinna zaplatit straně žalující (Diag Human) na náhradě škody částku 4.089.716.666,- Kč, a to do jednoho měsíce od právní moci tohoto konečného rozhodčího nálezu," vymezili jistinu ve svém verdiktu arbitři. Dále Šťávovi přiznali náhradu úroků z prodlení, které ke dnešnímu dni vyčíslili na 4,77 miliardy korun. Navíc až do zaplacení odškodnění se škoda rozrůstá o dalších 1.287.877 Kč denně.

O úrocích firma tvrdí, že tyto peníze státu za 30 dní odpustí, ovšem jen za podmínky, že stát nebude spor protahovat. Ministr Julínek ovšem říká, že je potřeba udělat vše pro to, aby stát nemusel platit společnosti DH nic. Moc nechápu, zda to myslí vážně, nebo se má jednat jen o další oddalovací taktitku na pár let….. s tím, že pár set milionů navíc už stejně nikoho nezabije ( možná by se regulační poplatky mohly zvýšit z 30ti na 40,- Kč a přejmenovat na Humanněregulační ). Každopádně Julínkovo ministerstvo prý bude zkoumat možné varianty. Doufám, že tím pověřil svého náměstka Šnajdra, ten má s možným neplacením dluhů, asi největší zkušenosti.

Největší pecka, kterou svorně vymysleli současní politici, napříč celým politickým spektrem, je ovšem tvrzení, že celou tuto katastrofu způsobil fakt, že věc byla přikázána k rozhodování v arbitrážním řízení, protože, "kdyby o kauze rozhodoval soud, stát by kauzu určitě neprohrál.

Výborně pánové, každý občan mající tu čest, moci se soudit se státem, bude po takovém prohlášení vrcholných politiků jistě spát mnohem klidněji.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *