Leonard Cohen

a co všechno se vejde do jednoho dne.

Zadek na studeném, prakticky už říjnovém plechu, už zas plno podzimní červené, oranžové, žluté a zlaté a v těch barvách bosé nohy, VIP sekce HC Sparta Arény.

VIP jsem byla dnes poprvé v životě, a nejen VIP, nebylo to špatné, byla tam taková spousta dobrého jídla a pití, že bylo pořád, ještě i na úplném konci.

Koncert měl začít ve 20 hodin a začal ve 20 hodin, to mne taky docela překvapilo, ale říkala jsem si, no jo, je to přece jen starší pán, možná má deficity, asi chce být brzy v posteli:o).

Na začátku druhé písničky někdo na ochoze vpravo zapískal, Cohen přestal zpívat, zvedl ruku směrem ke kapele, ta přestala hrát, zadíval se směrem odkud se ozvalo zapískání a  Stalo se tam něco? Nějaký problém? Potřebujete pomoct?" no pak ještě něco pár minut povídal, ale tak moc slovíček jsem si před koncertem neprosvištěla:o), každopádně to bylo asi veselé, protože ti, co svištěli, se smáli, rozhodně se to neminulo účinkem, protože až do samého konce si už nikdo ani nepísk.

Ve čtvrt na deset byla 20ti minutová přestávka a pak se hrálo a hrálo do půl dvanácté, takže pokud měl deficity, dnes-včera je určitě nedohnal.

Těžko popisovat co jsem na tomhle koncertě viděla a slyšela, drobný muž v šedivé košili, šedivém obleku, v klobouku který sundá jako projev poděkování nejen při každém potlesku, ale i po každém sóle kteréhokoliv muzikanta sebo vokalistky, přičemž jim nikdy nezapomene, v průběhu každé písničky, po každém sóle, poděkovat. Téměř soustavný potlesk, pokaždé přerušený až po započetí další písně, ovšem když pan Cohen zpívá, je v hledišti ticho jako v kostele. 3 hodiny muziky, 3 hodiny během nichž zmizel z jeviště snad 3x na 2 minuty. Obrovský zážitek bez falešného pozlátka, flitrů a barevných štychů, bez jediného hluchého místa.

Odcházíme a já povídám manželovi své velmi praktické lékařky  Zdenku, tak nic takového už nikdy neuvidíme, o jiném takovém muzikantovi nevím!"

Když jsem před pár dny psala o té vstupence, poznamenal kdosi, tuším ratka  Představovala jsem si ho mladšího." , no a já si až do dneška myslela, že je starší:o)

"http://www.youtube.com/watch?v=30egIKHT-pM"

A když dozpíval Suzanne, myslím, že byl sám překvapený ohlasem publika, to bude asi tím, že nám připomněl Vaška, nemyslím toho od Evy:o)

"http://www.youtube.com/watch?v=T86tKSEdLpQ"

Sobota 27. září mohl být krásný den, kdyby neodešel Hombré Paul Newmann

"http://www.youtube.com/watch?v=uBV9_QzUPac"


 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *