Chyb má teda spoustu, snad všechny moje a všechny svého otce

ale úplně nejhorší ze všeho, je snad ta zatracená pravdomluvnost!

Už za školní docházky  jsem si často říkala, že by bylo mnohdy lepší, kdyby mlčel:o).

Tento banální příběh se stal 14.května letošního roku, v poločase vypadá jako zločin II. kategorie……
To takhle poránu nasedl Adam se svou 2 roky mladou dcerou, aby s ní navštívil lékaře, nebylo jí prý dobře a tak prostě vyhodnotil situaci na návštěvu lékaře. Jízdu přerušila hlídka MP, která jej upozornila, že na vozidle mu schází přední SPZka, auto si policista pro jistotu vyfotil, Adam nic nepodepisoval s odůvodněním, že nemůže čekat, spěchá…..
Časem přišlo poštou předvolání z MHMP, účel, Řízení ve věci dopravního přestupku. Adam se dostavil a bohužel popravdě vysvětlil, že si ulomené podložky pod značkou (což je údajně vidět i na snímku MP) a chybějící značky před jízdou všiml, ale jako zásadní a podstatné mu v té chvíli připadalo, zavézt dítě k lékaři.
V pondělí přišlo Rozhodnutí," porušil povinnosti uložené mu závazně v ust. § 5,odst 1a z.č. 361/2000 Sb., ve znění pozdějších předpisů, čímž spáchal přestupek proti bezpečnosti silničního provozu………. a ukládá se mu
a) pokuta ve výši 6.000,-Kč
b) sankce zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel všeho druhu na dobu 8mi měsíců s účinností ode dne nabytí právní moci tohoto rozhodnutí a povinnost uhradit MHMP náklady řízení ve výši 1.000,-Kč.

Tak, zajisté všichni víme, že dopravní přestupky se páchat nemají a porušovat povinnosti závazně uložené, už vůbec ne, obzvláště pak zřejmě ne ty, za něž je možné uložit pokutu ve výši 5-10 tisíc Kč a zákaz činnosti od 6-12ti měsíců, obzvláště pak, když " na území hl.m.Prahy je v případě ohrožení života a zdraví použít Zdravotnickou záchrannou službu….", jak praví odůvodnění Rozhodnutí.

Tak nevím, pokud jde o mne, možná bych nejela, kdybych si dala víc než 1 panáka, možná bych nejela, kdybych si chvíli předtím vzala prášek na spaní, ale určitě bych jela, kdyby mi v tom bránila absence přední SPZky. Možná bych následně úředníkovi tvrdila, že jsem si absence značky nevšimla….
Rozhodnutí jsem si přečetla, včetně poučení o možnosti podat odvolání "Ježyš to je debil!" řekla jsem, ale, nějak jsem si nebyla jista, zda mám říct i " A Ty jsi vůl, žes nelhal!"

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *