Předloňský podzim byl výjimečný!

 Z hlediska dlohoudobých statistik, byl totiž téměř totožný s podzimem, který většina z Vás vůbec nepamatuje, a to z Vás vážně nedělám blbce!Stejně teplý, tedy teplotně vysoko nad normálem a srážkově hluboce pod normálem, byl podzim roku 59. No, nevím, ten v 59 si nepamatuju, ale velmi dobře si pamatuju, jak teplo a nepršavo bylo předloni. Třeba 18. září, to jsem byla na Labském náměstí v tílku, nebo 26. září, to jsem měla tričko s krátkým rukávem a lil ze mě pot i nad. Nebo 11. října, bylo mi horko v triku s dlouhým rukávem. 20. října, ležela jsem u vody, 27. října, nádherně teplo bylo i u hor.

Loňský byl normálně podzimní už někdy od půlky září, nic moc, prostě podzim, chladný, 11. října jsme topili už naprudko.

Letošní je prý teplotně i srážkově pod normálem, to pokud jde o září, není to sice nic moc, ale to opadávající ne příliš barevné listí, aspoň není mokré, studené a lepivé, možná to ale ještě vylepší říjen, možná listí stačí ještě víc zkrásnět předtím,  než nám napadá pod nohy.

Nemám ráda podzim, ale, i když zrovna je, nebo je zima, jaro, léto, pořád se těším na stejné věci jako vloni a předloni.

——————————————-

Poslední letošní růže

posledni letosni ruze.jpg

Poslední sbohem kytkám

posledni sbohem kytkam.jpg

Možná poslední letošní motýl

skoroposledni motyl.jpg

Můj domácí podzim s lidskou tváří

podzim s lidskou tvari.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *