Černá nebo bílá ?

A posledních pár hodin…..Pokud jde o mne, doufala jsem, že novým prezidentem USA bude žena, nakonec, bylo to celkem nasnadě, po mnoha mužích, by teď měla být na řadě přece žena, přeskakovat by se nemělo….., stejně tak jako tak je řídíme, jenže, oni jsou chlapi zřejmě zatím zvyklí pouze na to, že je řídí ty jejich doma, venku můžou ještě pořád předstírat, že to tak není, ovšem přiznat barvu a nechat se řídit centrálně?! , ne, k tomu ještě nedorostli a tak Hillary vypadla ze hry už počátkem léta, aby se o vrcholnou pozici největší světové velmoci mohly poprat   dvě řízené střely.

John Sidney McCain III.,Vietnamský veterán a Barack Obama, keňsko-americký míšenec.

V průběhu klání se už kalkulovalo s 20ti% náskokem Obamy, pak s pár %% představujícími možnou statistickou chybu, 72 hodin před vyvrcholením pak s jeho 6ti% náskokem. Nyní, pár hodin před koncem, se zdá, že jediné, co může sehrát pozitivní plus ve prospěch McCaina, je Bradleyho efekt, čili Wilderův efekt, tedy, česky řečeno skrytý rasismus" ( to je něco jako, když jdete volit Paroubka, ale protože se stydíte to říct, odpovíte, že  budete volit ODS).

Když jsem se narodila, v USA bylo ještě běžné, že na dveřích hospod, restaurací a barů, visívaly cedule, na kterých bylo napsáno FOR WHITE ONLY !", a tak, pokud se ze 4. na 5. listopadu 2008 přihodí, že se Americkým prezidentem stane černoch, afroameričan, míšenec, věřte tomu, že stát se na tomto světě už může naprosto cokoliv a nikdy už se o ničem nebude dát směroplatně říct  TOHLE NENÍ MOŽNÉ !"

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *