Hádej, kdo příjde na večeři ?

Pustíte televizi Obama", kouknete na noviny, to samé, a k tomu stále stejný komentář  44. prezidentem USA se stal Afroameričan…". A přitom je Obama jen" míšenec, nakonec, nebude trvat dlouho, všichni budeme míšenci….Opravdu se mění historie?" pokládá spíš asi řečnickou otázku Spoony Kazdej druhej k tomu ma co rict a u zadnyho diskusniho stolu nechybi alespon jeden cernoch. Lidi placou stestim a hovorej o velkejch zmenach."

Ano, určitě jsme si v posledních desetiletích zvykli, že všude sedí aspoň jeden černoch ( i přesto, že my tady, to vídáme spíš v TV), v každém filmu, seriálu, se musí scénárista, případně následně režisér, snažit o jakoustakous vyváženost", rasová segregace už přece neexistuje…

Včera 100x v TV, opakovaně v novinách  Afroameričan…..",

Sakra práce, je to přece míšenec, a za pár desetiletí bude už míšenec vlastně každý, předvčerem jsem slyšela, že bílí muži si vybírají čím tím častěji partnerky mezi asiatkami a černí muži mezi běloškami, kdo tedy bude nakonec bílý?"

Bílí cikání." Odpovídá mi z druhé strany stolu Filip.

Dnes ráno jsem si vzpomněla na film Hádej, kdo příjde na večeři" ( Guess Who’s Coming to Dinner), a tak jsem si šla  pohledat", z kterého roku ten film je, našla jsem a byla jsem docela překvapená, je z 67 roku, to přece není tak dávno!

No, nevím, jestli se mění historie, ale svět se za těch posledních 40 let pořádně změnil. Zvolit prezidentem Spojených států v přímé volbě, muže černé pleti, byť už namíchané, to není totéž, jako posadit černocha pro vyváženost k diskusnímu stolu, nebo obsadit aspoň jednu roli ze 3 černým zástupcem, určitě k tomu v nemalé míře přispěla i tahle forma pozitivní diskriminace, ale, svět se prostě mění, a nakonec, kdo tu bude za pár let skutečně bílý?

No ano, já vím……..:o)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *