Ochota k zešílení

 aneb, někdy je hledat" nad lidské síly!Začalo to v nemocnici U Apolináře, přesněji v budce hlavních informací nemocnice. Vznesla jsem dotaz, paní se dlouze začetla do desítek stran seznamů a pak pronesla osudnou větu  Je to divné, ale G5, půjdete…..", a tak jsem šla.

Že to bude náročné, to jsem pochopila hned poté, co jsme si s paní v recepci" oddělení G5, vyměnili první věty, paní byla totiž hluchoněmá, no, já to poznala už po její první větě, ale ona se rozhodla nedbat.

Po zhruba 20ti minutách, jsem už znala výsledky všech možných i nemožných vyšetření všech pacientek od A až po Ž, paní mi je totiž předkládala k nahlédnutí, přičemž zcela přehlížela, že na prstech ukazuju S" a jinými posunky pak papír" a pero". Když mi kytky už téměř povadly, přišel pán, který nejenže slyšel, ale uměl i číst, a tak, když jsem mu napsala na kus papíru Aloe" a Klára", stačilo už jen dalších 5 minut k vysvětlení, že Aloe" je matka a Klára" dítě, které se v nemocnici 8.11. narodilo. Poté zavolal na 6 různých míst a pak mne vyvedl na chodbu vlevo a ukázal mi strom, pak pravil, že výjdu po schodech do 1. patra a půjdu vpravo. Šla jsem, strom tam nebyl.

Asi jsem měla málo a tak jsem se následně vypravila na Smíchov pro kašmírový svetr.

Marks a Spencer 15.14

První tři prodavačky u Marksů věděly co je svetr, jedna pak i co je kašmír, ale ani jedna nevěděla, jestli něco takového mají. Ta třetí mne pak zavedla za čtvrtou. Ta taky věděla, co je svetr i co je kašmír a taky hned pochopila, který katalog mám na mysli a tak si pro něj došla kamsi do útrob, a pak jsme hledaly svetry…..

Zhruba půl hodiny nám zabralo, než jsme prošly celým obchodem a sáhly na každý svetr, který kde visel. No, já už měla dost a tak jsem několikrát zopakovala  Nevadí, nevadí, jste moc hodná, děkuji…….!"

A ona následně  Nevadí, nevadí, aspoň budu chytřejší…!"

Marks a Spencer 15.50 – nechci už NIC

Představa kašmíru ji však zcela pohltila a tak mne odtáhla k počítači, kde zjistila, že v jejich prodejně se nenachází a nacházet nebude ani jeden takový svetr, následně začala iniciativně prohledávat sklady všech Marksů v České republice. Našla, po 1 exemláří od některých barev v Palladiu, po 2 exemplářích některých barev v Centru Chodov (černou koženou cestovní tašku v jakémsi nákupním centru v Brně), poté začala telefonovat a já si v mezidobí vyzkoušela všechna dostupná místní pyžama…..

Marks a Spencer  16.38 – odcházím s objednávkou, zavolají mi, až se příslušné zboží přepraví z Palladia, Chodova a Brna do Centra Nový Smíchov.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *