Kdyby všichni dělali, co dělat mají…..,když už si za to nechávají platit!

původně jsem měla naordinováno, že budu psát o tom, jak tu v jednom bytě, "jebne" každému, kdo v něm bydlí, protože tam asi taky straší , ale nakonec to vypadá, že "jebne" mně!

Dnešní den, pravda, už ani moc normálně nezačal.Vstávala jsem v půl 8, ve 3/4 už jsem měla připravenu snídani pro návštěvky a za 5 8, jsem si to metelila s hrnkem kafe, dolů ulicí, ke kadeřnici. Když jsem se v 1/2 9 vrátila, ještě nikdo nesnídal, a tak jsem se z5 do postele dostala až ve 1/4 na 10.

Když jsem se zase probudila, zjistila jsem, že nemám spojení a neteče voda, voda proto, že v kotelně pan Hruška vyměňoval něco, čemu prý říká třícestný ventil. Voda se spustila záhy, internet nikoliv a tak jsem si chtěla pro obveselení pustit alespoň TV, bohužel," ani zde bratr Karel nepřijel"!

Kolem 13té jsme zjistili, že O2 prý zrychluje, a proto všechno na 5 dní odpojilo. Nevím jak Vy, ale " já to nemám!" , co naštěstí mám, je náhradní řešení a proto jsem podle instrukcí, vyštrachala jiný drát a napojila se na Adama do vedlejšího bytu, tedy pokud jde o internet, TV nejde a nepůjde patrně ještě 4 dny a 5 nocí.

V půl 3 jsem se vypravila na poštu, kde jsem vystála hodinovou frontu na dobírku, k níž jsem držela v ruce annoncování. Po hodině stání a půl hodině hledání v počítači i v regálech, se ale zjistilo, že žádná taková dobírka se na poště nenachází, a tak si z toho všeho odjíždím koupit růžový župan.

Domů se vracím před pátou a dostávám první smsku s dotazem, proč neteče teplá voda, druhá, od jiného tazatele, přichází v půl 6, pouštím vodu a konstatuji, že teplá opravdu neteče. Vznáším dotaz.

V 7 se dozvídám, že teplá voda neteče patrně proto, že pan Hruška sice vyměnil ventil, ale zřejmě opomenul zapnout kotel, což obsluhu kotelny nenapadlo, neb měla za to, že po montáži ventilu, bude nezbytné překontrolovat, zda je všechno funkční, což bez zapnutého kotle nelze. Oblsuha kotel zapíná a zjišťuje, že kotel sice funguje, ale všude kolem opět teče voda.

Krom teplé vody schází i teplo, proto si oblékám nový růžový župan a jako první mne napadá, zkontrolovat levou kapsu, protože když jsem si koupila ten předešlý hnědý, byla levá kapsa částečně odpáraná. Konstatuji, že levá kapsa je vpořádku, částečně odpáraná, je kapsa pravá.

Je sice pátek, ale do 13. schází ještě 8 dní!

——————

Doplnila jsem nadpis, sice jsem si myslela, že je to jasné,…… 

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *