Mimořádný, mimořádnější, nejmimořádnější

Za spáchání trestného činu vraždy podle § 219, v odstavci 1, je možné udělit  odsouzenému, trest odnětí svobody v trvání 10-15 let. Odnětím svobody na 12 až 15 let, nebo výjimečným trestem, může být pachatel potrestán, spáchá-li tento trestný čin podle 2. odstavce téhož §. Mimořádný trest pak představuje cokoliv nad 15 let donavždycky, tedy doživotně a občas se tak stane, v některých případech i naše tuzemské soudy sáhnou až k samé hranici mimořádného". Máme takové vězně donavždycky, například manžele Stodolovy, Roubala, nebo Jiřího Kájínka….

Stodolovi, Roubal, určitě zvláštní bytosti, nejsem si jista, jestli je uložený jim trest donavždycky mimořádný, nebo přiměřený, mám pocit, že kdyby bylo možné ještě pár let přidat, nebylo by to od věci.

Myslím, že asi nejhorší ze všeho,co si dovedeme představit je, že někdo zavraží dítě, malé dítě, které se nedokáže bránit, ba ne, mnohem horší je, si představit, že někdo zavraždí dítě vlastní, téměř vlastní, malé dítě, které se nejen nedokáže bránit, ale ani netuší, že by se o to mělo pokoušet, protože svému vrahovi důvěřuje, ba co hůř, má ho rádo.

Mimořádných 24 a 20 let  obdrželi" za všechny ty nejstrašnější věci, které je možné malému dítěti udělat, Antonie Stašková a Pavel Grepl.

V souvislosti s těmito mimořádně směšnými tresty, by  měli Jiřímu Kájínkovi z jeho trestu sundat" nejméně 100 let.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *