A pak se divíme, že nás ty odpady jednou zahltí!

A tam někde úplně nahoře sedí ten největší …….:-)

Občas, čím dál tím častěji, když potřebuju něco vyřídit, začínám podléhat panice, protože můj rozum na to přestává stačit.
Počátkem prosince jsem udělala "byznys", prostě jsem uzavřela dohodu s Američankou, která pronajímá můj byt idiotce, co mě posílá do plynu, o výplatě odstupného a ukončení nájmu. "Byznys" začal už probíhat už v červenci a začal sadou " Zasílám Vám výpoveď z nájmu!" , " Fajn, já podám žalobu a budeme se soudit 10 let!", aby posléze vyvrcholil tou dohodou sepsanou s exekuční doložkou Notářským zápisem. "Byznys" má vyvrcholit 15.3. a tak jsem začala minulé pondělí shánět peníze přes banku, formou hypotéky s roční fixací, aby to nebylo na věčné časy.
Nejprve jsem musela napsat žádost, aby si mohla banka prověřit, zda-li jsem vůbec vhodný klient, což chápu, na základě mých solidních "vysvědčení" se mi pak už 2x změnila, původně nabízená úroková sazba, naštěstí směrem dolů ( dnes mi řekla bankovní úřednice v mé mateřské bance, že nechápou, proč jsme snad už jediná země ve Vesmíru, kde úrokové sazby neklesly tak nějak obecně).
Posléze jsem musela dosáhnout obratu určeného bankou, vyplnit a podat daňové přiznání-nechat opatřit razítkem FÚ a zaplatit daň ( potvrzení o podání příkazu v bance  A a jeho okamžitého zadání k úhradě, bance B nestačí, požaduje potvrzení o provedení platby bankou A, ve prospěch FÚ, vystavení takového potvrzení mě stálo 300,-Kč).
Za další vyzvednout LV nemovitosti, které se týká účel výplaty "byznysu" a ještě k tomu zvláštní LV onoho konkrétního bytu – CzekPoint 300,- Kč.
Za další nechat okopírovat celé prohlášení vlastníka, aby si banka B mohla být jista, že mi KÚ nevyrobil LV podle čajové sedliny v hrnku.
Fotokopie všech smyslných i nesmyslných papírů pro banku B 600,- Kč.
V pátek vpodvečer přišel z banky B pokyn, že musím doplatit dva hotovostní úvěry vedené u banky A k mým účtům, protože jejich splácení mi snižuje příjmy o 3.000,- měsíčně.
" Ale to jsou úvěry k účtům používaným pro dům" namítám " nesnižují mi příjmy, jsou to úvěry na konkrétní rekonstrukce a splácené jsou z plateb na služby!"
" Ale jsou to účty na Vaše jméno!"
Samozřejmě , že jsou na mé jméno, nevím jak jinak bych si měla založit takový účet na jiné jméno…., no nic.
Dnes ráno další požadavek banky B " Až půjdete doplatit oba úvěry, nechte si vystavit potvrzení o jejich zaplacení a vyzvedněte v bance obě úvěrové smlouvy s razítky na každé stránce, že odpovídají originálu!".
V bance A se na mne dnes přišla podívat polovina úředníků, taky jsme museli čekat 15 minut, až časovač povolí spustit otevření hlavního trezoru banky.  Dostávám dvě potvrzení ( na každý úvěr zvlášť), v nichž se píše, že jsem dnešního dne požádala o předčasné splacení úvěrů ve výši x a x a na účet č. …….. jsem vložila hotově do pokladny částku xx. A kopie svých smluv opatřené razítky o pravosti jednotlivých stránek.
"Tohle stopro nebude bance B stačit!" namítám, ale bankovní úřednice banky A mne nechápe, čte si znovu celý text potvrzení, ano já vím, je to tam všechno napsáno.
S dalším stohem papírů mířím do banky B do Dejvic. Na stole cedulka Ing. Alena ………, uf.
Prohlíží papíry……. " K těm dvěma potvrzením nám budete ještě muset dodat potvrzení, že jste ty úvěry zaplatila celé!"
Já " Proč?"
Ona "No protože kdybyste je nezaplatila celé…….."
Já " Na těch potvrzeních máte napsáno, že jsem požádala o předčasné zaplacení a příslušnou částku jsem uhradila v pokladně!"
Ona "No,že jste uhradila v pokladně částku xx to tu vidím, ale já nemůžu vědět, jestli jste to zaplatila celé, když na to nemám potvrzení!"
Já " Prosím Vás, Vy jste mi v pátek hlásila, že musím předčasně splatit částku xx, takže jste tu částku asi viděla někde ve svém počítači. Já jsem si ověřila ve své bance A, že částka xx je skutečně  xx a toto xx jsem dnes  zaplatila!"
Ona "Ano, já to tu vidím, ale musíte mi dodat to potvrzení." (300,-Kč) "Taky mi ještě musíte dodat originál té uzavřené dohody o "byznysu", mám tu jen kopii návrhu a notářský zápis."
Já "E?"
Ona "No podepsaný originál!"
Já "Já nemám žádný podepsaný originál, tohle je návrh, podle kterého sepsal notář notářský zápis ( 8.400,- ), všichni jsme tam byli, všichni jsme to podepsali, notář ověřil naše podpisy, zápis podepsal a orazítkoval svým razítkem. Tohle je absolutní maximum jakékoliv dohody, máte to i s exekuční doložkou!"
Ona " Já tady ale nevidím podpisy stran té dohody."
Já "Samozřejmě, že je nevidíte, ty jsou vidět jen na prvopise uloženém u notáře, ale, to snad je normální ne????"
Ona " No, já si to ještě prověřím." Každý list papíru vkládá do plastové košilky a před něj vkládá další list-žlutý, se svýma poznámkama.
Já beze slov.
Ona " Tak pokud nám to schválí ( po předběžném schválení, řádném schválení,dále předběžném a řádném schválení skupiny "risk"), budete nám muset ještě tedy dodat to potvrzení banky A o zaplacení částky xx, vinkulaci pojistky a nový LV ze dne čerpání!"
Já " Děkuji a dobrou!"
 
 
 
 
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *