Egypt

– lesklá bída!Ale člověk má poznat všechno, tak proč ne zrovna Egypt?!

Moře, tak to tam mají opravdu nádherné, teplé a barevné moře už v březnu po 4 hodinách letu, kde to člověk najde? No v Egyptě.

Hotely, ty tam mají taky krásné, možná až moc dekadentní krásy, ktero člověk k tomu moři ani nepotřebuje, ovšem nutno nezapomínat, že nic jiného,než pobývat v hotelu, hotelovém komplexu, se v Egyptě dělat nedá.

Při přistání jsem si vzpomněla na svou první návštěvu Gran Canarie  Proboha kam mě to přivezl?" pomyslela jsem si tehdy,  krajina Egyptská je ovšem bezútěšná nejen při přistání, v okolí letiště, je bezútěšná stovky kilometrů tam i zpět, i onde. Krom toho je Egypt policejní stát, na 30ti kilometrové cestě z letiště, narazíte na 3-4 kontroly, pravda, omezují se na vizuální kontakt s řidičem, který patrně musí být obecně znám". Zátarasy začíná každá příjezdová cesta k hotelům. Pokud přijedete k hotelu taxíkem po půlnoci, stojí Vás to krom zaplacení taxíku, taky dalších 5 dolarů za to, že si pro Vás k zátarasu, někdo z hotelové recepce příjde. To vše platí, pokud si nevyberete hotel v centru, například Hurgády, stojící z jedné strany na příšerné rušné ulici, plné stovek nesmyslných prodejců, ochotných pronásledovat Vás se svým zbožím třeba i kilometr. Mně pomohlo, když jsem zhruba po půl kilometru zastavila a zařvala svým nejmocnějším hlasem S T O P !

80% obyvatel Egypta je prý zaměstnáno u policie nebo armády, zbytek pak v hotelech, nebo obchodech s 10x předraženými padělky všeho druhu, pazbytek pak pobíhá za turisty po ulicích.

V hotelech, ani v obchodech nepracují žádné ženy, všichni prodavači, recepční, kuchaři, servírky a uklizečky,  jsou muži.

V Egyptě se asi mluví jazykem, kterému já říkám Charla-Charla", v hotelu, kde jsem bydlela se mluvilo anglicky, rusky, zejména pak naštěstí italsky, takže angličtinu jsem si opět neprosvištěla.

Egypt je pro České turisty momentálně asi tou nejlevnější destinací. Týden v ***** hotelu All Inclusive" se dá s letištními taxami a palivovými poplatky, pořídit zhruba za 13 tisíc, bez nich pak, za necelých 10. Jídlo, včetně zmrzlin a veškerého možného i nemožného pití, 18 hodin denně.

Ačkoliv o mně panuje mínění, že jsem plážový povaleč a mé hubičky jsou zadarmo, nebýt tam to moře, zcvokla bych po 2 dnech.

Koupání v Rudém moři, které je ovšem modré, bych připodobnila ke koupání v akváriu plném exotických barevných ryb. Nemusíte ani nikam daleko a hluboko, abyste se prakticky dotýkali ryb všech barev a velikostí,když pak navíc víte, u kterého korálového útesu popoplavat dva tři metry, otevře se vám pod hladinou neskutečný a barevný vodní svět, v němž se dá vydržet i několik hodin.

Egypt jako takový, stojí za hovno, ale kvůli tomu moři bych tam ještě zajela:-)

/files/egypt1.jpg

/files/egypt2.jpg

/files/egypt3.jpg 

/files/egypt4.jpg

Večerní a polední dortíčky

/files/egypt7.jpg

/files/egypt9.jpg

Večerní a ranní pečivo

/files/egypt8.jpg

To, v čem jde Egyptská paní do vody, není neopren, ale plavky…se sukýnkou

/files/egypt5.jpg

A já si našla práci……

/files/egypt6.jpg

Prý až 20% bílých nemehel, utrpí při poskládání se velblouda při sestupování, tříštivou zlomeninu zápěstí:-)

/files/egypt10.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *