Zpívá celý můj život

aneb, právě jsem se vrátila z koncertu Tiny Turner….

Tina je moje úplně nejlepší zpěvačka ze všech, už někdy od roku 72-73, prostě dlouho, ale když jsem ji slyšela poprvé, byla jsem už vlastně velká, skoro dospělá, ale tehdy mi nepřipadalo tak zvláštní, že ona zpívala dřív, než jsem se já narodila. Tina vlastně není jen moje úplně nejlepší zpěvačka, je to můj celoživotní vzor, který mi vždycky v každé situaci připomene, že můžu všechno, že nic není nemožné, pokud se dokážu znovu narovnat a postavit.

Když se v roce 84., po hodně dramatickém období svého života, vrátila s Privátní tanečnicí, znělo to ještě mnohem líp, než za starých časů s Ikem, po kterém jí zbylo jediné co vysoudila, Turner.

Když jsem ji v roce 1997 viděla poprvé živou na Bohemce, fakt sem myslela, že bude po mně, že se mi nutně musí zastavit srdce, nebo něco podobného, nestalo se to, ale zážitek to byl úžasný, i přesto, že tehdy jí bylo téměř 60., a myslela jsem si tehdy, že je to poprvé a naposled….

Vstupenky na dnešní koncert jsme měli už od února, prostě od 1. dne prodeje, ovšem jak se ten dnešek blížil, měla jsem trochu strach, strach, že to už nebude ono, strach vyplývající z pocitu, že jsem měla zůstat u toho zážitku z roku 97, přece jen, když je někomu 70, může to být určitě o moc horší, než když mu bylo 40,50, 60.

Tininy nohy, pojištěné prý na několik milionů liber, jsou rozhodně pořád jedny z nejkrásnějších, podpatky mají pořád 12 centimetrů, a když si už už myslíte, že sebou po tom křepčení musí rozhodně fláknout, rozjede to ještě víc, no a ten hlas, tak ten zní pořád jako saxofon, nepoznáte, jestli ještě zpívá, nebo už hraje saxík, a naopak.

Obávám se, že dnes to bylo opravdu naposled, protože jejího dalšího koncertu v Praze, se dožiju těžko:o)

/files/tinadnes.jpg

Jojo, kdybych měla před 10ti lety takovou kondici, jako má ona dnes, byla bych spokojená:o)

"http://www.youtube.com/watch?v=z2rRyfzPPgg"

Takhle zpívá Proud Mary Beyonce, mimochodem v SA bude koncertovat 30.!

"http://www.youtube.com/watch?v=BXGFdLvahQQ"

A tady, jak zpívá Mary 70tiletá Tina:o)

"http://www.youtube.com/watch?v=6-6-7N9AxTE"
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *