S nimi to nedokážete!

" Dřevěné terasy " 

Sotva se letos trochu oteplilo, nastal čas na realizaci začištění bazénu do okolní krajiny. Pravda,úvahy o tom, jak, čím, a proč tak a tímhle, jsme rozvíjeli celý podzim a zimu. Letáků a katalogů různých firem jsme nasbírali v desítkách stavebnin, asi tak metr, myslím  na výšku.

Prvotně jsme se zabývali barvami, posléze mrazu a voděvzdornosti, poté jsme porovnávali ceny, abychom dospěli k smutné skutečnosti, že pod 450 za materiál se dostat nelze, takže výsledná cena za materiál+ položení by dělala nějakých 650.

Poté jsme vzali do rukou metry a zjistili, že je jich zhruba 60. Poté jsme se snažili ubrat na každé straně 10-50 centimetrů, sem tam i metr, takže 60 se námpodařilo minimalizovat na 50.

Pak jsme zavrhli dlažby, protože představa, jak kol vůkol nejprve někdo vyrovnává plochy betonem a požaduje k tomu tuny materiálu, a za to dalších nejméně 5 tisíc, mi neudělala dobře. A tak zbyla jediná možnost, dřevo.

Dřevěná venkovní prkna se dají sehnat v ceně od 1500 po 500 za m2, no vlastně i levněji, ale levnější prkna by bylo nutné po pár letech vyměnit.

Vypravila jsem se do Hornbachu, našla ta správná prkna cca za 500, představila si reklamu, v které paní levou rukou skládá terasu, zapsala jsem si všechny dostupné rozměry a ceny, a doma pak vypočítala, že potřebujeme 69 prken á 4 bm + 16 prken á 2.5 bm.

Počátkem minulého týdne se pak Filip pro prkna vypravil. Ve skladu si s prkny hrál" cca 2 hodiny, aby následně vybral 18 použitelných 2.5 metrových a 8 použitelných 4.5 metrových ( v této chvíli se zdálo, že už nám chybí pouze 1 x2.5bm a 61×4.5bm).

V sobotu ráno přišel truhlář Martin a začali jsme 3ma levýma a 3ma pravýma rukama skládat. Mezi 18ti 2.5 metrovými se našly 3, a mezi 8mi 4.5 metrovýma 2, zcela nepoužitelné, protože mají tvar vrtule nebo hokejky, některé pak vrtule a hokejky, takže v této chvíli nám chybí 63x 4.5 metrových a 4 x2.5 metru.

Dnes jel Filip probrat novou Hornbachovou dodávku, příští týden pojede znova, ten další znova,……… snad to do zimy dokončíme.

/files/prkna.jpg

Detail a oprava Sibiřský modřín:-)

/files/modrin.jpg

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme jak to funguje a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *