Po telefonu Vás zabijeme i bez poplatku!

Po dvou dnech ukrutných bolestí,  jsem se dnes rozhodla zavolat si nějakou lékařskou pomoc a tak jsem vymačkala 112

Operátorka byla hodná, ale já nechtěla poslat Záchranku, tak zle mi zas nebylo a co kdyby ji zrovna někdo potřeboval…, a tak mi nadiktovala telefonní čísla Pohotovosti.

Napoprvé jsem se dovolala někam na Slovensko, kde mi pán  sdělil, že "Hej, su Pohotovosť, ale doktor nechodí!"  Ani jsem si netroufla zeptat, jestli nechodí po pacientech, nebo vůbec, nicméně jsme zde získala další telefonní číslo na Pohotovost, kde prý doktorka chodí.

Tam to vzala sestra a já se jí snažila vysvětlit, že mám asi chřipku a už 3ti den strašné bolesti a asi i dost velkou teplotu.

"Tak to máte chřipku paní!"  sdělila mi sestra a dodala, že s chřipkou se k doktorovi nechodí, natož aby doktor chodil za pacienty kteří mají chřipku " Protože chřipka paní, ta se ani neléčí, ta musí přejít sama, jo a horečku můžete mít až 40, takže si skočte do lékárny a kupte si Paralen!"

Namítla sem, že do lékárny si asi neskočím, protože mi dělá problém dojít i na záchod, a Paralen nemůžu na žaludek. Poradila mi tedy Acylpyrin( ten samozřejmě nesmím vůbec) a dodala, že doktorka by mi stejně žádné léky nepřinesla, takže to tý lékárny bych musela stejně! 

Zachtělo se mi zlobit " A vy se mě ani nezeptáte na další příznaky? Třeba jestli mám kašel, rýmu, nepálí mě v krku, není mi nevolno, nemám průjem a nezvracím? Jestli jsem odněkud nepřijela?"

Po chvíli ticha ze zeptala " No….a přijela?"

" Přijela, z Roudnice!" 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *