Číslo stáje CZ……..

Napřed tu byl kůň, a pak jsem zjistila, že jsem to vzala od konce!

" No jo, ta stáj je dobrá!, ale musíš mít taky číslo stáje!" řekl Čochtan, to je ten, co mi dělá pro nasedání stoličky:-)

" Co to znamená číslo stáje?" podivila jsem se já!

No je to tak, napřed musíte mít stáj, té pak musíte pořídit číslo, a když máte to číslo, a tu stáj Vám zreviduje Městská veterinární spáva ( která Vám třeba sdělí, že na poli si sice můžete postavit garáž na betonovém základu, ale nikoliv hospodářskou budku na 4 kůlech, ta se dá postavit jen na orné půdě…), a poté si můžete pořídit zvěř. Zvěř do stáje jsou třeba krávy, ofce, kozy, nebo koňovití. Když máte i zvěř, musíte jednotlivé kusy do 7mi pracovních dní,nahlásit do Slatiňan, kromě Amerických klusáků, ti se hlásí v Praze, do 7mi pracovních dní.

Takže, všechno špatně, já měla garáž bez betonového základu na 4 kůlech, a koně. A tak jsem pořídila to číslo, to bylo snadné, ani jsem kvůli tomu nemusela stát od stolu, a pak už jsem jen o 2 měsíce posunula datum kupní smlouvy a přehlásila klusáka u klusáků, při vyplňování formulářů jsem zjistila, že Asociaci zajímá kromě jména a VIN koně, moje jméno, rodné číslo a trvalé bydliště, o čísle stáje anni Ň!

S tou MVS počkám, až co budou chtít v Lisabonu:-)

V mezidobí se ovšem přihodilo, že jUrášek už má dvougaráž s krytou terasou na 8mi kůlech.

/files/staj1.jpg

/files/staj4.jpg

/files/staj2.jpg

/files/staj3.jpg

A úplně nejdřív ze všeho, jsem se měla naučit jezdit, asi tak před 20ti lety:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *