Výpověď pro Vyhulenou

Ačkoliv má paní Vyhulená nájemní smlouvu už od ledna 2008, poprvé se mi ji podařilo uvidět někdy před měsícem,ale jen díky tomu, že jsem jí kopala do dveří za večera ve ztichlém domě.

Filip už ji viděl, dokonce opakovaně, a nejlépe z nás je na tom Adam, ten s ní několikrát už i mluvil!

Paní Vyhulenou nám dohodil náš realitní kamarád ( sháněla bydlení z týdne na týden….) a zpočátku, když za ni všechno zaplatil tatínek, to nevypadalo úplně špatně, každopádně paní Vyhulená má smlouvu určitou, na 5 let, za podmínek prakticky regulovaných, s tím, že pak se uvidí, jestli bude hodna toho, že bychom si ji nechali i neregulovaně.

Nájemné i zálohy na služby má paní Vyhulená platit do 15. dne běžného měsíce, což se jí za uplynulých 22 měsíců podařilo asi 3x a tak se stal obvyklý zhruba tento scénář:

Já – kolem 25. v měsíci  Dovoluji si Vás upozornit, že jste nezaplatila………"

Paní V. pár hodin, či dní na to :

 Dobrý den, to je nějaké nedorozumění nebo co, poslala jsem s penězi do banky naší pokladní….."

nebo  Dobrý den, to není možné, mohu Vám ukázat příkaz……."

nebo  Dobrý den,moc se omlouvám, ale měnila jsem zaměstnání, a tak jsem prosila tátu, aby Vám to poslal, asi na to zapomněl….."

nebo  Dobrý den,já se strašně omlouvám, ale manžel mi dluží na výživném a tak Vám měl to nájemné poslat za poslední dva měsíce on, neprodleně zjistím,proč to neudělal….."

nebo  Dobrý den, doplatek za služby? Nezlobte se, to jsem nepochopila, že se tohle týká i mne……"

nebo  Dobrý den, ale ten doklad na 10 tisíc o zakoupení kuchyňské linky jsem Vám házela do schránky už před půl rokem, předtím jsem ho měla u rodičů…."

nebo  Dobrý den, nezlobte se, že jsem Vám včera nezvedla telefon, zrovna jsem uspávala  holčičku a pak už jsem po osmé nechtěla volat…." (holčičce je 13)

nebo   Dobrý den, já se moc omlouvám, ale měnila jsem zaměstnání……"

nebo   Dobrý večer, jistěže jsem 26.října platila za říjen, za září jsem platila v srpnu, můžu Vám ukázat příkaz….. Za srpen jsem taky platila v srpnu!…….. Cože, došla jen jedna platba, to není možné, schválně jsem kvůli tomu jela do banky ze Slap….."

Když jsem se před pár týdny dokopala, sdělila jsem paní Vyhulené, že mi momentálně dluží cca 14 tisíc, které jsem za ni musela zaplatit na účet Společenství vlastníků, řekla paní Vyhulená  Jé, já jsem myslela, že jste blondýna a Vy nejste! Nezlobte se já to dám zítra dopořádku, to je nějaké nedorozumění!, ale ještě jsem se chtěla zeptat, jestli byste pro mne neměla sklep? ", odvětila jsem, že tak velká blondýna  opravdu nejsem!

Paní Vyhulená to dopořádku zítra" nedala, ani pozítří, ani popozítří, na smsky mi už neopovídá, asi nemá kredit, telefony nepřijímá, asi uspává holčičku. A tak jsem si po 22 měsících konečně přečetla její smlouvu, abych zjistila, že jsem velmi prozíravá, nejen, že sankční úrok činí 0.5 % denně, ale smlouva obsahuje i bod, který hovoří o možnosti výpovědi, v případě 3 týdenního prodlení zaplacení nájmu nebo platby zálohy na poskytované služby, výpovědní lhůta je jednoměsíční.

A tak v pátek 13. dostala paní Vyhulená výpověd z nájmu, a od ledna příštího roku může oblbovat nějakou jinou blondýnu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *