Pepíček a já versus skoro celý svět

A možná jsme žádnou kočku ani nikdy neměli…

Uběhlo půl roku a jsem opět o něco zkušenější, přinejmenším  už vím,  že kreténa z Vás udělají i od stolu, kdykoliv se jim zachce.

Rekapitulace :

V září odložila mé trestní oznámení Policie ČR podle zákona o přestupcích s odůvodněním, že žádný přestupek spáchán nebyl.

V říjnu odložilo mou žádost o prošetření rozhodnutí Policie Okresní státní zastupitelství v Litoměřicích s odůvodněním, že  tak zkušený střelec, jako je Jaroslav Chvosta, si nemůže poplést lišku s kočkou.

V prosinci odložilo mou stížnost na postup Okresního státního zastupitelství v Litoměřicích, Krajské státní zastupitelství v Ústí nad Labem, přičemž své rozhodnutí opřelo o vyjádření 3 veterinárních lékařů, kteří poskytli Policii ČR na její telefonický dotaz vyjádření, z nějž vyplývá, že ke zranění kočky došlo před datem 30.7. 2009.

Takto je tedy naprosto lhostejné, zda se dne 30.7. 2009 na našem pozemku u plotu vyskytl Jaroslav Chvosta, nebo nevyskytl,

je lhostejné, zda jsme ho viděli, či neviděli,

je lhostejné, zda v ten den střílel nebo nestřílel,

je lhostejné, zda si tak zkušený myslivec může poplést kočku s liškou, nebo nemůže,

je lhostejné, zda v době výstřelu byly u plotu malé děti, nebo nebyly,

je lhostejné, zda pozemek byl honební, nebo už od roku 1997 honební nebyl,

v ten den se prostě nikomu nic nestalo, a ani se stát nemohlo, protože my už jsme žádnou kočku neměli.

Těsně před Vánoci jsem podala stížnost k Vrchnímu státnímu zastupitelství, kterou jsem dala na vědomí Nejvyšší státní zástupkyni a Veřejnému ochránci práv.

VSZ mi sdělilo, že věc prošetří, pokud sděluji ve věci nějaké nové skutečnosti

NSZ mi sdělilo, že si vyžádá od VSZ zprávu, jak byla věc vyřízena.

Dnes mi napsal Ombudsman a sdělil mi, jak mám ve ve věci postupovat, aby se jí on, z pozice své funkce mohl zabývat. V závěru jeho dopisu je připojena poznámka, z které vyplývá, že i Ombudsman se ( mylně) domnívá, že střílet po kočkách se smí podle Zákona o Myslivosti, až ve vzdálenosti 200 metrů od obydleného objektu, či hranice jeho oplocení.

Co bude dál? Těžko říct 🙂

/files/pepisek1.jpg

Tímto bych chtěla poděkovat zejména Christabel, za její pomoc a neuvěřitelnou trpělivost:-)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *