Chodníky

a snííííííh!18. února to bude rok, co vstoupil v platnost chodníkový zákon". Pokud byste nevěděli co to chodníkový zákon je, osvětlím Vám to.

Do 17. 2. 2009  ukládal zákon, v zimě v létě, uklízet chodníky, majitelům přilehlých nemovitostí, což v praxi znamenalo, že ať padal sníh, nebo trakaře, majitel domu byl povinen vzít patřičné nástoje, a chodník, v drtivé většině patřící městu či obci, od sněhu, či trakařů, uklidit, neboť v opačném případě riskovali (majitelé přilehlých nemovitostí), že pokud se někdo, pohybující se na chodníku ( ve vlastnictví města….) zraní o trakař, ponesou za jeho zranění odpovědnost.

Trakaře tady u nás moc nepadají a sníh nakonec taky ne, a tak proběhl zbytek roku od 18.2. do 31.12. poměrně v klidu. Ovšem pak, za pár dní, začalo sněžit, hodně sněžit, nezvykle hodně sněžit.

Stav chodníku v Praze je katastrofální, třeba v naší ulici, jak jsem viděla ve čtvrtek, tedy 4 dny od chvíle, kdy sněžit přestalo, jsou uklizené 2 desetimetrové kousky chodníků, na zbývajících několika stech metrech vpravo i vlevo, jsou chodníky ( ale stejně tak i silnice) pokryty několika centimetrovou pokrývkou sněhové, místy namrzlé  břečky, stejně vypadají chodníky jiných ulic v Praze, i v jiných městech. Městská sídliště jsou zasypána úplně. TV v 50% denních zpráv řeší odklízení sněhu. Občané hartusí, že  předtím ( před 18.2.2009) to bylo mnohem lepší a chodníky bývaly uklizené !".

Občany bohužel nenapadne, že stejně, jako mohli před 18.2.2009, pomoct majitelům přilehlých nemovitostí, můžou nyní pomáhat vlastníkům chodníků, reptat je ale jednodušší.

A města a obce? Spoléhají na slušnost majitelů přilehlých nemovitostí!

A vlastně nejen to! Vymyslely, že pohyb na chodníků ( stejně jako na silnicích) je potřeba přizpůsobit jeho stavu!

Takže uklouzli jste na chodníku? Určitě jste neměli zimní gumy", a jeli" jste moc rychle!

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *