Haiti má obrovský problém

a USA na problém zase zaděláno.

Dnes uběhl týden o katastrofálního zemětřesení. Mnohokrát denně můžeme vidět na obrazovkách lidi, kteří se až po týdnu dostali k jídlu, k čisté vodě, lidi, kteří mají o štěstí, že se nad nimi po týdnu objevil lékař, aby jim amputoval končetinu, která jim v průběhu toho týdne uhnila. V troskách dál hnijí tisíce mrtvol. Očekávají se další problémy vzniklé epidemiemi.

Vidíme ale také lidi, kteří za posledních 7 dní viděli jediného člověka "zvenčí", reportéra ČT Michala Kubala.

To všechno přesto, že se už 6 dní celý svět snaží pomoct, humanitární organizace vybraly spoustu peněz, vypravily spoustu svých pracovníků, v Haiti operují stovky záchranářských týmů, lékařů, zdravotníků, Americká armáda začala dnes shazovat humanitární pomoc z letadel.

To všechno je málo.

Odborníci na humanitární katastrofy říkají, že problém spočívá v tom, že zničeno bylo hlavní město, neexistuje armáda, policie, sdělovací prostředky, Vláda, infrastruktůra, není velení, když není spojení.¨

"Někdo musí převztít zodpovědnost, někdo musí vzít zemi pod svou správu, někdo musí organizovat všechno, co se v příštích dnech, týdnech, měsících a letech, bude na Haiti odehrávat!"

Někdo?

"Ano" říkají odborníci na humanitární katastrofy, " někdo a zřejmě by to měly být USA, mají nejvíc finančích prostředků, disponují největší a nejzkušenější armádou a odborníky, jedině oni to dokáží organizačně zvládnout a navíc mají Haiti poruce!"

Tak USA, no jo, je to pravda, ale, na Haiti přece není ropa, není tam snad nic, z jakého důvodu tedy budou v tomto případě  za pár let obviňovány Spojené Státy z anexe? pomyslela jsem si odpoledne.

Něco se jistě najde, třeba strategické území s ohledem na blízkost Kuby, Venezuely, něco se jistě najde!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *