Co špatí domy při jejich případném prodeji

Článek je v podstatě bez hodnoty, natož přidané hodnoty pro občany ČR:-)Nedávno jsem vedla řeč s Kamiem na téma, co zhodnocuje, případně znehodnocuje nemovitosti, při jejich prodeji, či koupi, a nač by se tedy prodávající měli při nabízení své nemovitosti zaměřit, aby zbytečně nepřicházeli o peníze.

Včera jsem na TV Deko znovu narazila ne jeden díl Britského pořadu na téma Co znehodnocuje Vaše nemovitosti při jejich prodeji" a tak jsem si dělala poznámky, nu což, jednou nastane čas, že budeme moci své nemovitosti nabízet i Velkým Britům:-)

 1. Velké sedací soupravy – velké kusy nábytku opticky zmenšují místnosti. V pokoji o velikosti 3.5x3m byste neměli mít delší pohovku než 1.5 metru. Velké kusy nábytku snížují hodnotu nemovitosti o cca 5 tisíc liber.
 2. Dřevěné obklady stěn a stropů  za nejtragičtější materiál považují makléři a architekti borovici, ale všechny obklady dřevem (zejména pak obklady stropů) údajně snižují hodnotu nemovitostí o dalších 5 tisíc liber a prooto se doporučuje je přinejmenším natřít je na bílo.
 3. WC na divných místech – každá pořádná nemovitost by měla být samozřejmě vybavena dvěma WC, přičemž aspoň jeden z nich by měl být samostatný ( tedy ne součástí koupelny). Nepříznivě jsou ale údajně hodnoceny WC na divných místech, tedy například WC se vstupem z obývacího pokoje, kuchyně, atp. WC na divných místech snížuje hodnotu nemovitostí až o 6 tisíc liber.
 4. Podomácku vyrobené či opravené věci  V nemovitostech, které chcete nabízet k prodeji, nebo je nechat ohodnocovat například pro hypotéky, nekuťte, pokud to neumíte odborně. Jakékoliv kutilské počiny údajně zájemce přivedou k myšlence, zda jste se do podobných aktivit nepouštěli například u rozvodů vodovodních trubek, odpadů, či rozvodů elektřiny. Kutilské počiny snižují hodnotu nemovitosti až o 10 tisíc liber.
 5. PVCU – například plastová okna snižují hodnotu nemovitostí až o 12.5 tisíce liber.
 6. Sanitární keramika Avokádo" – nikdo, kromě milovníků retra, nechce barevnou sanitární keramiku, at už se jedná o zelenkavé avokádo, růžovou, či jiné pastelové barvy. Barevná sanitární keramika snižuje hodnotu domu až o 8 tisíc liber.
 7. Kouření a  zvířata – pokud se o Vaši nemovitost zajímá nekuřák a nemilovník zvířat, může jimi zanechaný odér, snížit hodnotu nemovitosti až o 15 tisíc liber.
 8. Výrazné exteriéry a strukturované omítky – trpaslíci v zahrádkách, rozkošné altánky, ozdobné studny, hrubé omítky, či obložení domů kameny či kachličkami, to vše může snížit hodnotu nemovitosti o 13-15 tisíc liber.
 9. Ošklivé přístavby – zasklené verandy, letní kuchyně, zimní zahrady, veškeré přístavby, které se konstrukčně nehodí k domu, nebo jsou provedeny neodborně, snižují hodnotu nemovitosti až o 20 tisíc liber.
 10. Konstrukční katastrofy – vlhkost stěn, trhliny až 100 tisíc liber.
 11. A konečně – . a to se týká zejména zemí, kde léto trvá 2 až 3 dny v roce, až o 15 tisíc liber sníží hodnotu Vaší nemovitosti venkovní bazén, který je nepotřebný a zmenšuje užitnou plochu zahrady.

 

Bohužel mi není známo, kolik stojí průměrný velký či malý britský domek ( odborně postavené, krásné přístavby se dají pořídit za 30-50 tisíc liber), obecně by ale toto jedenactero ovšem mohlo platit obecně:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Bydlení a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *