Panika

Každý rok je to stejné, někdy ne přelomu ledna a únoru podlehnu panice. Sedím za stolem, předemnou hromada papírů a já nevím co s ní.

Následně vstoupím do druhé fáze, začnu k té hromadě hledat " klíč", který jsem si vyrobila vloni, když ho najdu, zjistím, že si nepamatuju, jak jsem ho použila a vstupuji do další fáze.

Úvaha, vrátit peníze, které jsem přijala zálohově v průběhu předchozího roku.

Další fáze " Přece nemůžu být tak líná, abych kvůli tomu musela vracet prachy!"

Další fáze, naleju si panáka a jdu se dívat na televizi, nebo se snažím věnovat jiné smysluplné činnosti. Tato fáze trvá většinou týden, a po celou dobu jejího trvání leží na kuchyňském stole ta nesmyslná hromada.

Další fáze, hromadu několikrát smetla na zem Šuměnka, poté, co jsem ji odsunula na pravý roh stolu, opakovaně ji poslintalo Zlato.

Další fáze, hromada začíná vypadat jako podpal, doklady shora přestávají být čitelné.

Další fáze "Slibuju, že tohle je naposled! dodělám to, rozešlu lidem vyúčtování, pak ten sajrajt zaúčtuju, podám přiznání, a příští rok to už DĚLAT NEBUDU!"

Další fáze " Těch peněz je ale škoda……."

Další fáze, z psacího stolu si beru hromadu čistých papírů a začínám z bankovních výpisů na 15 různých papírů, vypisovat položky podle nákladů dodavatelů a čtyř druhů nájemních vztahů. Na poslední papír k jednotlivým bytům připisuju náklady minulé sezóny. Zhruba po týdnu získávám jeden finalní list papíru s nimž přecházím k soustruhu, abych napsala 24 různých dopisů, ty tisknu a rozesílám prostřednictvím pošty.

Další fáze, hromadu znovu skládám dohromady a přenáším ji k soustruhu.

Další fáze, jako každý rok zjišťuji, že v mém , opět nově přeinstalovaném soustruhu, není k nalezení potřebný program, 3 dny. Když je nalezen, zjišťuji, že okno se otevírá maximálně do velikosti 7x4cm, velikost písma je 0.2mm.

Další fáze, po 2 dnech se okno podařilo částečně zvětšit, začínám účtovat, končím s účtováním

Další fáze, jako každý rok, hledám knihu Investičního majetku……

…….

…….

…….

Příští rok, už to DĚLAT NEBUDU,……., zatraceně, těch peněz by ale byla škoda!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *