Katyň navždy prokletá?:-((

Letadlo s polským prezidentem Kaczyńským havarovalo, nikdo nepřežil.

Letěl uctít památku masakru. Prezident Kaczyńsky byl na cestě do Smolenska na západě Ruska. Měl uctít památku zastřelených polských důstojníků v katyňském lese v roce 1940. Zločin provedla ruská tajná policie NKVD.Důstojníci padli do sovětského zajetí v rámci dělení Polska mezi nacistické Německo a Sovětský svaz v září 1939 na základě paktu Molotov-Ribbentrop o neútočení mezi oběma velmocemi. NKVD v Katyni i na jiných místech na jaře 1940 postřílela na 22 000 Poláků, kromě důstojníků také intelektuály nebo policisty.

Sovětský svaz z masakru až do roku 1990 obviňoval nacistické Německo

Letadlo polského prezidenta Lecha Kaczyńského mělo v sobotu dopoledne nehodu, havarovalo při přistání na ruském letišti Smolensk. Letadlo v mlze zavadilo o stromy, spadlo, rozbilo sena několik částí a začalo hořet. Nikdo ze 132 lidí na palubě podle informací ruských agentur nepřežil.

Letadlo se pokusilo přistát, kvůli mlze se mu to ale na první pokus nepovedlo, pilot to tedy zkoušel znova.

Prezident letěl do Ruska uctít oběti katyňského masakru, byl na palubě i se svou ženou. Podle informací polských deníků záchranáři vynášejí z letadla oběti. Celý prostor je ohrožený a nikdo se k němu nesmí přiblížit.

V letadle TU 154 byli i guvernér polské centrální banky Slawomir Skrypek, vojenští hodnostáři a duchovní a novináři.

"Při přistávání letadlo s největší pravděpodobností zavadilo o stromy a začalo hořet, požár je už uhašený," řekl polským médiím mluvčí ministerstva zahraničí Piotr Paskowski.

Polské úřady zatím nechtějí poskytovat žádné další informace o stavu prezidenta.

Tupolev TU-154 je třímotorový dopravní letoun sovětské výroby. Prototyp vzlétl v roce 1968, od roku 1972 se stroje dostaly do běžného provozu. Donedávna je provozovala i česká armáda a svého času létaly i ve vládní letce.

zdroj :http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/197174-letadlo-s-polskym-prezidentem-kaczynskym-havarovalo-nikdo-neprezil.html

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *