Veterinární klinika v růžové zahradě

Ale máme i zdravá zvířata, třeba Jůlinku, jUráše a Ňuninku, sem tam do nich sice omylem vtlačíme nějaký preparát, určený pro jiné zvíře, ale zatím to snášejí dobře:-)

Tinka je 3 týdny po operaci dvou nádorů, obou tukových, protože je tlustá jako prase. Při té příležitosti ji vykastrovali, ale proč, to se musím teprve zeptat :-(. Přes to všechno "chytla" falešnou březost a tak přenáší různá gumová zvířátka, staví jim pelíšky a u toho z ní kípe mlíko. Zlato hárá.

Pepíno má v uších nějaké mochničky,, které si velmi chrání, jakmile mu chceme sáhnout na ucho, začne předstírat, že je Mustang a všechny nás ukope.

Šumák je týden po kastraci, nemluví s náma a trvale se odstěhovala do mé krabice s doklady na žehlící prkno.

František a Toníček přišli o koule ve čtvrtek ráno. Toníček nepochopil vocode, zato Franta hlasitě nadává.

Gerinka – poměrně setrvalý stav, k silné inkontinenci si navíc vyrobila hemeroidy, a pocit, že se jí chce neustále kakat, takže běhá ven i každých 10 minut. Každá její "cesta ven" pro mne znamená, umýt jí po návratu zadek heřmánkem, osušit, namazat mastí, to dělám cca 30x denně, cca 5x denně jí umýváme v antibakteriálním roztoku chlupy kolem vylučovacích otvorů a ocásek. Krom toho vyměňuju několikrát denně vsakovací podložky na všech lehacích místech, 3x denně vyměňuju deky v spacím pelíšku, luxusní bílou přikrávací jednou denně. Každý den vyperu 5-6 flísových dek + tu bílou přikrývací, a 1 pračku bílých utíracích ručníků a plen. Gerinka je velmi spokojená, má skvělou náladu, buď běhá venku, nebo někde spinká, nebo mi za odměnu nosí plyšové hračky a loudí dobroty. Sem tam si na mne odněkud štěkne, což znamená, že mám přiběhnout a zjistit, co zrovna potřebuje:-), teď zrovna to byl piškot!

Filip si na pátečním "jednom" vyrobil popáleninu 5. stupně na dlani pravé ruky, mažeme to Framykoinem 😉

A já jsem zralá na euthanazii, ale bakterii byste na mně nenašli 🙂

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *