Historie kauzy Diag Human

" Reportéři ČT zřejmě zabránili miliardovému tunelu v letité kauze Diag Human. Před dvěma měsíci jsme ukázali, že součástí arbitráže jsou i podezřelé nároky dvou firem, které jsou registrované v daňových rájích a jejichž vlastníky nikdo nezná. Naše reportáž na jednu stranu vyvolala hysterický útok náměstka ministra zdravotnictví Marka Šnajdra, který se nás snažil pošpinit, na druhé zcela překvapivý závěr: arbitři po naší reportáži nečekaně vyřadili nároky offshorových firem z arbitráže. Způsob, jakým to udělali, však připomíná školácké kousky bývalého vedení plzeňské právnické fakulty, když se přišlo na první plagiát. Není to asi náhoda, vždyť jedním z arbitrů je hlavní aktér plzeňské kauzy Milan Kindl. Pro pochopení historie největší arbitráže u nás jsme se kauzu pokusili zmapovat od jejího počátku. Kauzu vám přiblíží reportéři Michael Fiala a David Havlík."

Zní upotávka Reportérů ČT, odvysílaných dnes Českou Televizí, na pořad jsem byla před chvíli upozorněna dvěma spřátelenými právníky, a tak jsem se na něj podívala na netu .

Shlédnutí vřele doporučuji, vydržte prosím úvodní reklamu, stejně tak i úvodní vysvětlování bývalého Ministra zdravotnictví Bojara, a poslechněte si reportáž celou, možná se Vám podaří lépe pochopit poplatky ve zdravotnictví, když se příslušné ministerstvo za věc " tak bere", peněz bude rozhodně zapotřebí!

Osobně doufám, že oukropček Dana Jurásková už na post Ministra zdravotnictví jmenována nebude, ¨

náměstek Šnajdr dostane konečně padáka bez náhrad, nebo raději nakopáno do zadku,

Tomáš Sokol, přes své nesporné úspěchy, už nebude státem najímán jako právní zástupce,

pan Kužel/a se minimálně nestane napříště Zastupitelem MHMP,

a Milan Kindl bude vyloučen z řad České advokacie,

protože co je moc, to už je opravdu MOC!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *