Všichni ty koně MILUJOU!

Ale kde sakra jsou ?

Běžná praxe je většinou taková, že ty holky, co koně milujou, chodí ke koním vypomáhat a pak si taky zajezdit.

Dala jsem tedy inzerát " Ježdění za výpomoc", ale protože mám pořád pocit, že práce je tu docela dost, zadala jsem si taky požadavek na Úřad práce na 6-8 hodino/týdnové místo za 50,- za hodinu, což, jak  jsem vyčetla v tabulkách úřadu, je adekvátní odměna pro pomocné síly.ˇ

Zájemců na inzerát z  ÚP je opravdu dost, 98% z nich chce ale potvrzení, že si myslím, že tu práci nemohou dělat, 1% by radši, kdyby to bylo 8 hodin denně, k zbývajícímu % se vrátím posléze.

Na ježdění za výpomoc tu byla dvě děvčata, obě tvrdily, že jezdí na koních přes 10 let, ovšem když si na koně sedly, museli jsme je hlídat, protože tak strašně nejezdím na koni ani já. Jedna se objevila jen 2x, zbyla nám –

Fanča – Ta přijíždí tak, že nám obvykle pošle smsku, kdy se jí hodí přijet, požaduje postavení "kruhovky", protože na jakékoliv větší ploše se s ní koně odmítají na čemkoliv domluvit. Její návštěvy vypadají tak, že přijede, převlékne se, očistí si Pepína s kterým pak hodinu bojuje, vykouří 10 cigaret, požádá o kafíčko a jde na autobus. Vzhledem k tomu, že je po nějaké autonehodě a má problém se zády, bylo nám zatím žinantní žádat ji o nějakou tu výpomoc:o)

Hned 1. den pravil Adam ( 31 let) : " Ta tmavovlasá byla moc sympatická! Cože?, jezdit sem bude ta blondýna? Mámo to proboha ne, dyť je to Dilina nepříjemná !"

Směju se.

Hned 3. den řekla kamarádka Ivana ( 37 let), má své 3 koně : " No to ne, to je hrůza, tu je potřeba na tom koni celé hodiny hlídat!"

No jo, směju se.

Snad 6. den řekla kamarádka Ivana " Paštiko, nepůjčuj jí toho Pepína, je to hodnej kůň, není to ale žádný učitel, tahle holka z něj udělá totálního magora, na kterýho se už pak budeme bát všichni sednout! Ještě párkrát na něj sedne a budeš ho muset odvézt na měsíc někam přejezdit!"

No jo, nějak to vychytáme, třeba bude moct jezdit jUráše, až se nám uzdraví, ten je jemnější, třeba to bude vklidu, říkám já.

V pátek 13. volal Filip ( 48 let) " Chci ji vyhodit, ale nezvedá mi telefon! Sere mě jak u těch koní soustavně hulí, určuje si sama termíny a hlavně píše Janě vyčítavé smsky typu " Tak to já tam nemusím jezdit, když o všem rozhoduješ Ty a já sem páté kolo u vozu!", chtěl jsem jí říct, že sem opravdu jezdit nemusí, ale bohužel, prostě se nedovolám:-( !"

"Uvidíme" povídám " já jí zavolám a nějak se snad domluivíme." , bohužel. nezvedá telefon ani mně už v pátek 13..

———————-

1% Míša –  Míša přijela předminulou neděli s maminkou, na ten inzerát z ÚP. Míša má prázdniny a po nic bude studovat v Ústí sociální vědy, maminka je čerpadlářka*, Míša miluje koně, dělala by to i za výpomoc, ale 50,- za hodinu se jí bude hodit na benzín a bude šťastná, když se bude moc navíc starat o koně a jezdit, protože koně MILUJE! " Ježiši fríská kobylka, no to je úžasné!!!!"

Míša si minulý týden odpracovala 7 hodin, v úterý 3, ve čtvrtek 1, v neděli další 1, poté krotila Pepína, který se s ní nechtěl bavit, takže jsme ji hodinu hlídali, aby nespadla…. Poté jsem jí zaplatila 350,- za odpracované hodiny, ale protože jsem neměla drobné, dala jsem jí zálohu  za 3 další hodiny 150,-.

Dnes přijela Míša s maminkou, aby mi sdělily, že už sem jezdit nebude, protože se jí to nevyplatí!

"Ale, vždyť jste se chtěla hlavně starat o koně a jezdit, což můžete a za práci Vám platím, většinou se za ni neplatí, když se jezdí !" namítám chabě.

"Má to daleko a benzín* je drahý, zjistila, že se jí to nevyplatí, navíc Jana pracovat nemusí…..!! "  říká maminka

A tak odcházejí, 150 mi nevrátila…., 350,- za hodinu s trenérem jsem ji nezapočítala.

—-

Jana je zvláštní kategorie, je asi odněkud z Vesmíru,  je jí 19 a studuje střední zemědělskou, a asi opravdu miluje koně, navíc to s nima umí, se všema. Projela se 2x před prázdninama, pak si zlomila pravou ruku někde u jezu a tak ji má už druhý měsíc v sádře, přesto sem jezdí denně, aby u nich aspoň něco každý den udělala, bezplatně.

A největší pravda je, že tu nejlepší selekci, pokud jde o lidi, si udělají koně samy :o) Jak Vám po někom hned napoprvé nekopající  koně kopou a šklebí se, jakmile hodinu, s údajně zkušeným jezdcem v sedle, řídí kůň a ne jezdec, sundejte ho, poděkujte a rozlučte se nafurt !!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *