Ztracená Anička

a…….”Národní koordinační mechanismus pátrání”

Tuhle tragedii sledujeme z povzdálí, prakticky v ” nepřímém přenosu” od minulého čtvrtka a dnes večer se jí věnoval i HYDE PARK na ČT 24, na otázky odpovídala jakási paní komisařka.

Položila jsem otázku, možná ani ne tak pro ni, spíš proto, že myslím, že by tuhle otázku měl odpovědným někdo klást, protože naposledy jsem ji slyšela zaznít poté, co se ztratil před několika lety ten chlapeček, kterého našli po několika týdnech mrtvého, no nenašli, vrah je k tělu nakonec dovedl. Ta otázka zní

” Z jakého důvodu zde stále neexistuje integrovaný záchranný systém, který bezprostředně poté, co se ztratí dítě, začne vysílat do všech televizí a rádií, na všechna návěstidla silnic a dálnic, informaci o pohřešovaném, na obrazovkách včetně jeho fotografie?”

a ptám se, protože mne skutečně zajímá, proč TO NEJDE, proč, když je zřejmé, že zejména první hodiny, možná dny, jsou nejdůležitější. Proč to nejde, když je zřejmé, že kdyby takový systém existoval už tehdy, dítěte, které vedl jeho vrah po dvou dnech přes půl města, by si jistě někdo všiml?!

Otázka v pořadu nezazněla, zato kdosi z HydeParku mi odepsal na Skype

“Snažíme se informovat jak jen to jde. Ale určitě chápete, že nemůžeme fotografie pohřesovaných vyvěsit na obrazovku po celý den.”

No, to chápu, jsou důležitější věci k vyvěšování, třeba prací prášky, vložky a Prostenal, nebo jak se rozvádí Iveta Bartošová, co nechápu je, že ve veřejnoprávní televizi nevědí, co je integrovaný záchranný systém tohoto druhu:-(

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *