Vánoce už opravdu přicházejí!

Tenhle příběh začal před několika lety, na místě vzdáleném několik tisíc kilometrů odtud, konkrétně v Kosovu ve vojenské základně Šajkovac.

Jednoho dne přiběhl na základnu špinavý, hladový a nemocný pes, kterého vojáci pojmenovali Alice, a společně se o něj několik let starali.

Pak ale nastal čas postupného odchodu, a jeden z nich se začal zabývat myšlenkou, co bude s Alicí, až všichni čeští vojáci základnu opustí, a pak se rozhodl, že ji vezme sebou domů. Psa nechal vyšetřit a naočkovat, ovšem před samotným vyvrcholením narazil na poněkud zásadní problém, civilní zvířata nesmí být přepravována v armádních letadlech, a tak odjeli vojáci a Alice zůstala.

Asi ale Alici to stěhování slíbil, a tak se po návratu s kolegy složili na náklady, nasedl do auta a pro Alici se na vojenskou základnu v Kosovu vrátil ( Střepiny z 19.12.- čas od 14.18) .

 

Nejsme všichni milovníky zvířat, ale myslím, že pokud budou lidé schopni plnit i sliby dané zvířatům, snad to s námi ještě není zas tak špatné :o),  přeju Vám všem krásné Vánoce!

/files/veselvan10.jpg

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *