Invalidní důchody a mimořádné výhody:o)

Máme tu nový rok a já propadám panice majíc tušimice, že bych měla na různé úřady posílat nějaké peníze a já nevím jaké, rovněž oni by mi měli posílat nějaké peníze, také nevím jaké. Celé to dělám úplně poprvé a žádný itinerář mi nikde nedali :o)

Ve zdravotní pojišťovně, stejně jako na správě sociálního zabezpečení mě úřednice ujistily, že ” bude úplně nejlepší, když to budu zatím pořád platit postaru!” Přitom třeba u VZP mám už teď přeplatek 1200,-Kč, což by mi vlastně od prosince mělo stačit na 4,5 měsíčních plateb.

” Pro koho to bude nejlepší??” ptám se a směju se.

” Nooo tak jako celkově!” odpovídají úřednice ” my Vám ty přeplatky pak přece vrátíme, někdy…!”

” Tak já bych to tedy raději pojednala tak, že bych já Vám pak ty případné nedoplatky doplatila:o)”

Výměr samozřejmě v nedohlednu, záloha žádná,možná se prý něco bližšího dozvím do konce února!

V druhé fázi jdu pátrat po “mimořádných výhodách”, jediné co vím je, že to musím udělat u úřadu MČ Prahy 10! V sekretariátu jakýchsi sociálních služeb mne úřednice přesměrovává na paní Brablenocovou, dává mi její klapku, ale než se tam doklapu, Brablencová už o mně evidentně ví, ještě jsem se ani nestihla dopředstavit, už na mě vyjela ” Kodejšová, no jistě, mám tu zrovna na stole Váš posudek a píšu k němu rozhodnutí ( zní to, jako by brousila kosu)! Vám ho nechám doručit, pak si příjdete pro průkazku, s fotkou, nooo a máte ve 2. stupni a natrvalo (zajela brouskem hodně hluboko)!”

” A co to vlastně znamená paní Brablencová, moc to nechápu?!” vyzvídám

” To znamená, že si sem příjdete, dostanete průkazku, můžete dostat ten modrej vozejček, příspěvky na benzín, atakdále, nemám na Vás čas, mám tu pána!”

“Ale čas jste na mne neměla, ani když jste tam měla mne, to jste telefonovala celou dobu….” asi sem si to moc nevylepšila:o) ” no a kam se obrátím kvůli parkovacímu místu, případnému?”

” No na mne ne, až příjdete, tak se všechno dozvíte ( slyším jak kosa zasvištěla)!”

Fáze třetí, lovím z úřední desky MČ odbory a v nich hledám, kdo se zabývá parkovacými místy pro kriply, nacházím, volám tentokrát úředníka, ten to ovšem nebere, takže telefon se přepíná k nějaké dračici stylu ” “A co vlastně chcetéééééé???”

Vysvětluju co chci

” A průkazku mátééééé?”

No nemám, ale vyzvednu si ji příští týden a tak hledám, kam s ní pak půjdu….

” No sem nechoďtéééé, když ji nemátééé!”

Samozřejmě příjdu, až ji mít budu, že jo!

” A kde bydlítééééé?”

Sděluji adresu.

” Jo tááám, no to Vám nedááááá tam nejsou místááá!”

Jo, to vím, proto o to místo budu žádat, že jo, kdyby bylo kde zaparkovat, nepotřebuju své místo, to je jasný ” Mimochodem, ta místa se přidělují podle toho, kde člověk bydlí, nebo podle toho, jaké má podklady pro jeho získání? Pokud je to podle toho kde bydlí, asi mě budete muset poslat na Bytový odbor, aby mi přidělili byt v lokalitě vhodné pro takové místo. Jen připodotýkám, že v této ani vedlejší ulici,  není ani jedno parkovací místo invalidní, zato je tu spousta míst prodaných firmám….!”

Loučím se s dračicí, úředníka už ani nezkouším, stejně až příjdu, určitě už o mně bude vědět!

Těšym, to bude ještě velmi veselé:o), no hlavně, že mi nepřidělili žádného průvodce, to by tak ještě scházelo, abych mu musela vařit a prát:o))

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *