Vinylová podlaha

Do nedávné doby jsem netušila, že cosi takového existuje, pak jsem ji uviděla na Deku a koukala sem na to jako blázen, tedy jednak na to, jak se s ní pracuje, druhak na to, jak skvělý je výsledný efekt!

Řeším totiž už nejméně rok, co s podlahou ve světnici, kuchyni a předsíni, ve světnici je totiž dlažba draplavá i přesto, že už tam je 15 let, pořád trhá hadry, dlažba v předsíni je od samého počátku hnusně položená, zedník nepochopil, že se mezi jednotlivými dlaždicemi nemají dělat spáry, protože je tvoří “oprýskané” okraje.

Jako nejjednodušší řešení by se jevilo vybourat ty dlaždice a položit na ně palubky, jenže do toho se nám nechce, podlaha pod nimi totiž spotřebovala na vyrovnání několik tun betonu a nikdo netuší, co by se dělo, kdyby se to začalo bourat, to nemluvím o nákladech.

Položit na stávající rovné podlahy nové dlaždice nebo palubky se nezdá být dobrým nápadem, už i tak máme ” do stropu” jen něco málo přes 220 a další snížení místnosti je nežádoucí.

Linolea i plovoucí podlahy sem zavrhla, zvířata by je brzy poničily a protržené lino člověk neopraví, stejně tak neopraví plovoucí podlahu, aniž by ji celou přeložil. A pak sem uviděla ty  gumové pláty v televizi, a po kratším pátrání včera i v prodejně podlahových krytin.

Na vlastní oči to vypadá perfektně, vinyl není měkký, nalepený skutečně působí dojmem plovoucí podlahy lepší kvality, navíc není hladký, má strukturu jako ošoupané dřevo. Metr2 výjde cca na 450,-Kč, jedno balení stojí 1500,-, dále potřebujete pouze vystěrkovaný povrch, lepidlo a obyčejné řezátko, nepotřebujete žádné podkladové materiály, řezačky na dlaždice ani pily, a hlavně, po perfektním vystěrkování už nepotřebujete žádného zedníka!

Největší výhodu ale vidím v tom, že pokud se poškodí jakákoliv plocha kdekoliv v místnosti, prostě vysápnete podle potřeby jedno dvě ” prkna” a nalepíte nové!

/files/vinylpodlaha.jpg

Děkuji Přítelkyni za poskytnutí fotodokumentace :o)

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Testujeme jak to funguje a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *