Sčítání lidu,……..v roce 2011

chápu jako pokus Statistického úřadu o zápis do Guinnessovy knihy rekordů v kategorii ” Jak nasrat co nejvíc lidí v co nejkratším časovém úseku!”

K celé akci sem původně přistupovala velmi zodpovědně, statistiky jsou sice nuda, ale přece jen dávají ty cenné údaje, jak říká klasik. Krom toho, každý den nám nejméně 10x v každém sdělovacím prostředku nezapomněli připomenout, že neodevzdání formulářů se tresce!

Díky kumulaci okolností a funkcí, v mém případě se mělo vyplnit formulářů 5, možná víc, ale to sem se nikde nedozvěděla, navíc i ostatní informace získané opakovanými telefonáty na cool centrum, se odvíjely nikoliv od faktů, leč od toho, kdo zrovna zvedl telefon.

Pro mé formuláře se muselo na dvě různá místa ( s rozličnými úředními dobami), sčítací komisaře se mi nepodařilo potkat ani u Vltavy, ani u Labe. Komisař vltavský sice 2x avizoval termín i 2 dny předem, ale nikdy se nedostavil, labský se nedostavil vůbec a ani to neavizoval.

V této fázi akci sem už byla poměrně vyčerpaná a proto rozhodnuta, že už nikam s ničím nepudu a formuláře vyplním a odešlu online, i zde se však Ministerstvo náhod rozhodlo, že ” takhle ne” a ačkoliv mi bylo umožněno vepsat do příslušných kolonek patřičné kódy, systém mi neustále tvrdil, že potřebuji verzi AR 9.0 nebo vyšší, naaplikovat si ji nově se mi nepodařilo, protože ji mám. Jala jsem se tedy vyplňovat ty nesmysly ručně.

Vůbec nechápu například dotazy typu ” vodovodní přípojka v domě”, nebo přípojka kanalizační,  prostě bych si myslela, že takovými údaji spolehlivě disponuje provozovatel takových zařízení.

Po výčtu všech manželů, milenců přítomných v době rozhodné pro sečtení, metrů2, kuchyní, ostatních místností, kanalizačních a vodovodních přípojek nastal další zásadní problém, totiž kam s nimi?!, naivně jsem se totiž domnívala, že pokud mi bylo vydáno cosi s kódy, musím to pod těmito kódy někam odevzdat. Omyl! Vyplněné formuláře patří do předtištěné obálky, kterou mi nikdo předtím nedal, a v takové obálce se pak dají vhodit do kterékoliv poštovní schránky, nebo odevzdat na kterékoliv poště, samozřejmě anonymně a bez vystavení potvrzení o jejich převzetí.

Možná se taky daly vhodit do jakéhokoliv odpadkového koše.

Každopádně, až se na mne v budoucích měsících obrátí Stát s požadavkem, abych zaplatila pokutu za nevyplnění a neodevzdání formulářů k Sčítání lidu, bytů a domů, nepomůže mi ani Budha, žádný doklad o tom, že jsem svou povinost splnila, totiž nemám!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *