Velký očkovací plán a kovářova kobyla opět bosa…

Snídaňová logistika je protí té očkovací úkol pro žáčka 1. třídy a proto sem se počátkem roku rozhodla vytvořit velký očkovací plán-harmonogram, protože 12 zvířat je moc zvířat a zjišťovat každý druhý měsíc, že někomu schází nějaké očkování mě přestalo bavit.

Na papír formátu A4 sem proto rozdělila do prvého sloupce pod sebe zvářata podle druhů a následně jmen, například

pesy

Tina

Zlato

Anka,

no a tak dále. Do dalšího sloupce sem vepsala, kdy bylo které zvíře naočkováno a do sloupce třetí sem pak vytvořili skupiny, které je možno najednou posbírat do auta ( to v případě koček a pes), s časovým posunem ” měsíc sem, měsíc tam”, hlavně tak, aby se nikdy nemusely vézt k veterináři víc jak 3 kousky. Pochytat totiž navíc poránu víc jak dvě kočky, je téměř nadlidské úsilí.

Pokud jde o pesy a kočky, zůstaly mi podle harmonogramu k přeočkování na květen dva kusy , pesa Tína a kočk Ňuninka, a to i přesto, že druhů očkování je několik a já to rozeznám pouze podle barvy nálepek.

Ovce unesou zřejmě cokoliv, takže ústředním nevyřešeným bodem harmonogramu zůstaly jen koně a ať sem to kombinovala sebelíp, pořád mi to vycházelo tak, že Pepíno a Abby se mohou očkovat nyní, jUrášek až v srpnu, a pak by měl být zas až do ledna klid.

Veterinář přijel dnes a aby mi v tom udělal ještě větší chaos a já musela do harmonogramu přidělat sloupce “všechnomožné”, “chřipka” a “mochničky”, naočkoval jUráškovi kašel.

Pak se vrhnul na Pepína a tomu naočkoval všechno a mochničky s tím, že ty se musí za měsíc přeočkovat. Do harmonogramu si vyznačuju barevně – květen pesa Tína, kočk Ňuninka, Pepíno mochničky.

Poté přichází na řadu Abby, veterinář kouká do průkazu a praví ” Tak tenhle kůň je očkovaný naposled v září 2008!”

” No to né”, bráním se, vždyť tady je zápis z  14.února 2010!”

” No jo” veterinář na to ” ale naočkovaná na všechno byla v září  roku 2008, rok 2009 chybí úplně a v únoru 2010 sice očkovaná byla, aby veterinářka zapsala pod očkování poznámku, že vzhledem k chybějící vakcinaci z roku 2009, je potřeba přeočkovat po měsíci, tedy nejpozději do konce března 2010.”

Do harmonogramu vyznačuju i Abby květen 2011.

Zahazuju celý harmonogram a do kalendáře si zapisuju

květen – pesa Tína, kočk Ňuninka, Pepíno mochničky, Abby všechno

srpen – jUráš všechno kromě kašle

prosinec – přepsat na leden pesu Anku a Zlato

na únor kočky Šumachr, Paštika

na květen pesu Tinu, kočk Ňuninku, koně Pepína, Abby a jUráš kašel, 

na srpen jUráše všechno ostatní,

na prosinec – přepsat na leden……

 

Příspěvek byl publikován v rubrice zvířena a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *