Věřitelka

Zvuk bez obrazu je sice jen slabý odvar…….., aneb inženýr Pepáč podruhé :o)

Že má Pepáč asi problémy jsem si všimla už vloni v říjnu, ale poprvé jsem ho upomněla o zaplacení až v lednu, podruhé dnes dopoledne a nerada, nerada nervuju lidi, když mají zřejmě problémy, jenže už sponzorujeme Vyhulenou, slepého Henka v útulku v Havířově, Modhonku v Africe, netušené množství koček  v krajní nouzi, 3 týrané koně  momentálně labilního Karla z přízemí, tak sem si řekla, že proč bych měla být vynervovaná jen já!

Pepáč zavolal hned popoledni, asi 5 minut kašlal ( pro to já mám pochopení, protože taky často kašlu, když telefonuju) a pak pravil, že je ještě trochu nemocný, má zbytkový kašel a tak mu asi nebudu rozumět. Pepáč kašle, já odkládám telefon a jdu si obrátit řízky.¨

Vracím se k sluchátku, Pepáč zrovna říká, že mám pravdu, protože opravdu nemá zaplaceno několik nájmů a alternativy, které mi může nabídnout jsou tři a jestli mě prý nezdržuje. Ani ne, kontroluju maso a jdu si vedle pro cigáro.

”  …..takže jak jsem Vám to předvysvětlil, ta1. varianta spočívá v tom, že možná dostanu v květnu nějakou práci, která by mohla zaplatit určitě jeden nájem….”

Vyndávám řízky z pánve a ložím druhou várku.

” ………. no a ten člověk mi dluží už od loňského srpna.…..”  pouštím ven pesy….. ” jen netuším, kdy by soud mohl tu žalobu projednat?!” 

Jdu pustit pesy dovnitř a obrátit řízky

”  …………no zemřel po matce, ta zemřela před rokem…….” 

za oknem sedí kočk a chtěl by domů, pouštím kočk, zvedám sluchátko, jsme  zrovna u 

kdy to projedná notář to moje dědictví……..” 

jdu vyndat maso z pánve a ložit 3. várku

” no a ta advokátka je pořád nemocná, měla by zavolat zítra, ale čekám že zavolá už 14 dní!”                   ¨

Obracím maso a začínám dělat přísnou ” Pane inženýre, já to všechno chápu, ale my vás nemůžeme takto dlouhodobě sponzorovat, já musím platit hypotéku, krom toho musím platit pravidelně dodavatelům, ovšem když zavolám do Plynáren a začnu jim povídat příběhy o nemocné právní zástupkyni, nikoho to nezajímá a   “

” No a z toho všeho vyplývá,” přeruší mě Pepáč “ že když na účtu žádný prachy nemám, tak vám je nemůžu poslat, to je  jasný, že jo?!”

Tiše sem zadoufala, že by mohla existovat ještě čtvrtá alternativa “hop tam” spočívající v nalezení si nějakého levnějšího bydlení, ale toto řešení patrně není na pořadu dne, týdne ani měsíce.

Sedám si před talíř s řízkem, kolem mne usedá Tina, Zlato, Anka, Šumachr a Šediv(Paštika), všem nám tečou sliny, rozděluju poctivě řízek a povídám jim, že si mají tu chuť dobře zapamatovat, protože je to na dlouhou dobu poslední řízek co máme. Možná byl můj projev příliš hystericky hlasitý, pro své sousto si odvedle přišel i Ňuninka:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *