Kdo nic nedělá, prostě nic nemá!

Takhle to tu funguje…

Ve chvíli, kdy jsme se dozvěděli, že Adama budou operovat a že se bude jednat o operaci poměrně vážnou a velkou, zaběhla sem coby zkušený invalida, podat mu na Úřad MČ žádost o Mimořádné výhody, tušíc, že s berlema se mu bude blbě balancovat ze vzdálených parkovišť na různá vyšetření, rehabilitace, ale i na nákupy a tak podobně. Žádost jsem podala 5.4., tedy 6 dní před jeho operací. Týden po ní jsem se pak vypravila na PSSZ a tam sem za něj podala žádost o invalidní důchod. Obě žádosti jsem podávala svým jménem, tedy v zastoupení, a to nejen proto, že on už byl uložen v nemocnici :o)

Žádost o invaliditu se dostala ke stejnému posudkovému lékaři, který posuzoval mne ( i pokud šlo o Mimořádné výhody), a zde si mne evidentně jeho asistentka zapamatovala jako ” starou kverulantku” :o), ihned se na mne obrátila mejlem, vyžádala si veškerou dokumentaci, kterou nedodali lékaři, a posléze mi na Lefkádu dokonce volal sám posudkový lékař, aby se mne dotázal, o kterou Adamovu kyčel se jedná, protože jeden lékař napsal do dokumentace, že se jedná o nohu levou, jiný, že se jedná o nohu pravou….

Ještě stále jsem byla na Lefkádě a Adam již absolvoval  10.6. posudkovou komisi, která jej uznala invalidním ve III. stupni s účinnosti od podání žádosti, tedy k 29.4. – 3 týdny po operaci.

Pokud jde o Adamovy Mimořádné výhody, ty se dostaly počátkem dubna k jiné posudkové komisi, kde mne  bohužel ještě vůbec neznají, a podle toho to taky vypadá, prostě NIC, přes 3 měsíce, nic, a tak sem včera napsala mejl na PSSZ LPS Prahy 10, abych zjistila, vocode, protože mi to příjde tristní, neb kdo by měl mít parkovací výhody v nemocnicích, u rehabilitačních zařízení a u obchodů, když ne člověk, který se pohybuje o dvou berlích a smí šlapat pouze na jednu nohu, aby si z té druhé nevydrásl implantované železo.

Dnes mi odpověděla zatím neznámá asistentka, že posudek bude vyhotoven do konce tohoto týdne  ( tedy po 3.5 měsících) a odeslán na Úřad MČ, kde žádost vyřizují cca do 14ti dnů ( nu což, to víme, paní Bravencová má moje telefonní číslo a zná mne jako starou kverulantku! ). Opravdu nechápu, co se dá na takové kravině vyřizovat 3.5 měsíce:o(.

Teď mám před sebou další úkol, zjistit, z jakého důvodu Adam zatím nedostal zálohově žádný důchod….

Mimochodem, před 14ti dny mi volal úředník Kunz z Odboru dopravy, že se mám v tomto týdnu dostavit k vyřízení podrobností ohledně mého konkrétního parkovacího místa…., a to sem se tak těšyla, jak budu podávat to odvolání :o) Podrobnosti spočívají v tom ” kam si mám doběhnout” vyřídit, aby mi na “podlahu” namalovali ten bílý parkovací kříž.

Kdepak, není prostě nad to, když vás všude znají a řeknou si ” Proboha, vyřídíme to hned, aby sem  ta strašná baba už nechodila a nemuseli sme se s ní dohadovat! ” :o))

  

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *