5 ráno a nesmyslná hysterka, pche!

Dnes ráno mě neprobudil žádný z obvyklých ranních zvuků, Šumachr neškrábala na dveře, Anka nepískala, taky bylo teprv 5!

Probudil mě v té chvílí neidentifikovatelný zvuk, a probralo mě kterak po mně přeběhly 3 štěkající labradoří pesy, což obnáší cca 120 hlasitých kilogramů.

Když sem vystřelila z postele, vrhly se ke dveřím, zatímco já se vrhla k oknu a za ním uzřela koně!

/files/abbzaoknem.jpg

(Musím dopoznamenat, že přímo pod tímto oknem máme s pesama velkopostel, Ebka přišla a frkla do okna…)

Vcelku mi nevadí, když se sem koně semtam vloudí, nevadí mi ani, že dělají jamky do trávníků, nechávají za sebou trus a okusují stromy, keře a kytky, vadí mi, když je to v 5 ráno a kvůli tomu po mně běhají labradoři.

Pesy nevěděly, že je tam kůň, věděly, že je tam něco, co tam v 5 ráno nepatří a snažily se vykopat dveře, a tak sem otevřela do kočičí sekce a zavolala směrem vzhůru ” Prosím, pojď mi pomoct,  Ebyna je na zahradě a pesy ji chtějí zakousnout!”

Filip sestoupil nečekaně brzy a s výrazem štvané zvěře se protáhl ven.

Pravda, čekala sem, že odvede Abby, ale on sem místo toho vpustil i jUráše a Pepína a zahradu předělil ve výšce 150 cm provazem ( ten provaz pro koně znamená pokyn, že nemají chodit do bazénu a kuchyně), ten provaz pro pesy neznamená nic, když chtějí mermomoci zjistit, co se tam děje!

” Zlato, Tino, zůstaňte tady! Anko ty kráááávo vrať se!!!” volám neposlušnou “tatínkovu” pesu a běžím za ní.

Štvaná zvěř doprovázena Ankou se vyloudala zpoza rohu a se stoickým klidem pravila ” Co tady řveš jak nesmyslná hysterka?!”

A to mě teprv rozparádilo, v 5 ráno, řvala bych totiž mnohem raději jako smyslná hysterka, to by ovšem ty vrátka, které vykopne kdykoliv i kočk, natož půltunový kůň, nesměly být rozdupané už skoro rok!

/files/abbvratka.jpg

 (To nahnuté vpředu nejsou vrátka, to je zábrana, kterou sem se snažila nedávno vrátka “vyztužit”)

Když sem vyšla podruhé ven v půl 11té, vypoklonkovala sem je pěkně jednu po druhých:o)

/files/abbpochod.jpg

( Eby vzadu má ve vlasech klamerku, to jak se mi protáhla sušákem na prádlo )

Vrátka už jsou vyměněné, a z toho plyne poučení, že i nesmyslná hysterka může řvát smysluplně, v 5 ráno:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *