Šaty

Před chvílí sem se dodívala na část módní přehlídky Blanky Matragi, která se uskutečnila 5. října v Obecním domě. Neuvěřitelné překrásné kreace, neskutečné materiály, snové šaty.

http://www.youtube.com/watch?v=Jbu2vti7gAs

A já si vzpomněla na své šaty, dvoje plesové šaty z let 1974 až 1976.

Šila mi je stará paní Žertová, byla něco jako módistka, švadlena, krejčová, všechno možné, byla strašně akurátní, pečlivá, vůbec nedbala jak sem si představovala, že by ty šaty měly vypadat, a hlavně, zdála se mi strašně stará na to, aby mohla vědět, co je móda, byla totiž kamarádka a vrstevnice mé babičky:o)

První šaty byly červené, z červeného mušelínu, podšitého rudou podšívkou, který paní Žertová pomalovala zlatými květy, byly na ramínka a v pase byly stažené stuhou, která byla vzadu uvázaná na obrovskou mašli.

Ty druhé byly zlaté, látka byla ostrá, jako z malinkých zlatých šupinek, podšitá zlatou podšívkou, zapínaly se vzadu kolem krku na malinké knoflíčky potažené hnědým mušelínem a z mušelínku stejné barvy byly namém pravém boku ozdobené obrovskou mašlí jejíž konce sahaly až na zem, jako šaty.

Nikdo neměl takové šaty a já se v nich strašně necítila, připadala sem si zvláštně, nepatřičně, divně, úplně jinak než všechny ostatní, jako bych tam nepatřila na ty plesy, mezi všechny ty ostatní krásné šaty, které na sobě měly ostatní ženy. Nesnášela sem ty šaty.

Teprve dneska sem pochopila proč, oboje ty nádherné šaty se předběhly nejmíň o 30 let:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *