Prevence, prevence, prevence!

Dobrou polovinu včerejšího celodenního vysílání ČT24 zabralo téma PREVENCE. Prý málo dbáme na prevenci my Češi, dokonce o 50% méně než v loňském roce na ni dbáme!

Pořád nám někde vytýkají, že nedbáme na prevenci, dokonce nám kvůli tomu zpoplatnili i ty hnusné, nechutné amalgamové plomby, teda myslím, já je nemám, ale pořád slyším o nějaké prevenci v souvislosti s tím, že by těm z nás, kdo nedbáme o prevenci, bylo záhodno zvýšit i platby zdravotního pojištění!

Tuhle sem jedla s bytostí mi velmi milou a bohužel řeč zašla i k vážné nemoci odehrávající se až příliš blízko:o( a já si vzpomněla, že moje preventivní gynekologická prohlídka se měla odehrát už v červnu, a je říjen, takže sem se ještě téhož dne na prohlídku objednala a v souvislosti s ní si vyžádala “žádanku na mamografické vyšetření”, po 2 letech, a ne proto, že po 2 je to zadarmo, vyžádala sem si ji i vloni s tím, že si vyšetření zaplatím, protože jím nějaký “anti”koncepční sajrajt, který údajně není moc bezpečný.

Vloni jsem se tedy pokusila objednat se ve svém domovském zařízení FN KV, ale byla jsem odražena ” Preventivní prohlídky momentálně neprovádíme!”, a tak sem se na to vykašlala, nakonec, lékař to nedoporučil sám o sobě, ale k mému poožadavku….

Stejně tak i letos to udělal k mému požadavku, jenže 2 roky jsou DOPORUČENÁ DOBA, takže proč nepožadovat, obzvláště s ohledem na to jídlo s osobou velmi mi milou.

S žádankou na stole, zavolala sem po 3 dnech do svého domovského zařízení FN KV, kde mi sdělili, že nejméně do ledna 2012 preventivní vyšetření nebudou provádět, hlas mi dále doporučil, abych volala hned zkraje ledna, protože by se mi mohlo stát, že se do roku 2012 nevejdu!

” No a co mám tedy sakra dělat?” zahřímala sem na hlas.

” Zkuste obvolat všechny FN!” doporučil hlas a odporoučel se.

A tak sem začala obvolávat. Obvolala sem prakticky všechny FN se stejným efektem, někde to nebrali, takže sem se dovolala až druhý den, když se mi taky podařilo se dovolat do FN Motol, sdělili mi, že převentivní vyšetření vůbec nikdy nedělají, ale dělá je pro ně  Homolka. Tam to zvedli v druhé polovině dne a uspěla sem, objednali mne na 7.12. 2011!

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *