Londýn pátek 6.1.2012

Z Ruzyňského letiště Václava Havla jsme odstarovali v půl jedenácté AM, takže kolem půl dvanácté AM jsme přistávali na Londýnském letišti Stansted, vzdáleném od Londýna cca 80 km.

Z letiště jede skoro až do centra rychlovlak podobný Pendolínu, s obsluhou, stavící cestou jen 2x, takže cesta trvá krátce přes půl hodiny a perón vede prakticky až k nástupní stanici jedné z podzemek. Zde jsme si koupili Londýnskou verzi Opencard, týdenní za 38 liber, na takovou kartu se pak jezdí veškerou městskou dopravou, a poté jsme nasedli do podzemky, někilikrát ( pro mne nepochopitelně přestoupili) a poté autobusem č. 271, jedoucím v nepochopitelném směru dojeli až domůůů:o)

/files/domaaa.jpg

Krátce před třetí PM jsme ale opět vyrazili z domečku a autobusem dojeli až k Toweru a to rovnou přes Tower Bridge.

/files/tower.jpg

/files/towerb.jpg

Tower Bdrige je jedna z nejkrásnějších věcí, které jsem v životě viděla

Po nábřeží řeky Temže je to moc hezká procházka s výhledem na moderní zástavbu byznys center. Jedná z mnoha věcí, která se mi v Londýně líbila je právě to, že zřejmě nikdo nevede nesmyslné kecy o tom, jestli ta, či ona budova bude bránit v pohledu na nějaké prastaré dominanty. takže procházka krásná, ale teplota vzduchu okamžitě nejméně o 5 stupňů nižší.

/files/novotinky.jpg

Vpravo-momentálně nejvyšší Londýnská budova, zatím se staví, netuším jak se jmenuje, ale osvětlená je nádherná

Po nábřeží jsme obešli Tower, najedli se, pokochali se pohledem na bruslaře

/files/towerskluz.jpg

a najednou jel kolem opravdový starý červený autobus do kterého se nastupuje stále otevřeným prostorem v zadní části.

/files/bus.jpg

Tak jsme nastoupili a kousek popojeli ke Katedrále sv. Pavla, té v které se vdávala Princezna Diana a nedávno ženil Princ Wiliam. Bohužel bylo v té chvíli za 3 minuty osmnáct PM, takže nám zavřeli před nosy:o(

/files/katedralasvpavla.jpg

a tak jsme se vypravili zpět do Jižního Londýna, nakoupit si něco k snídani a dát si pravý ” domácí” Gin:o)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *