Být chudák pro status nájemce nestačí

Tedy přesněji, mně už to nestačí.

Kája z přízemí je chudák, je momentálně zaostalý a protože mu umřela vloni maminka, které bylo 102 let, snížili jsme mu nájemné o několik tisíc, protože je chudák.

Lukáš z 1. patra je chudák, je student a jeho maminka semnou polemizuje rok co rok, že regulované nájemné je moc vysoké, místo toho, aby si ho vzala do služebního bytu svého manžela 3+1.

Vlastník bytu z 1. patra, co jeho nájemníci ( protože on už má hypotéku na 2. byt) poleptali tůhle poštovní schránku, je vlastně taky chudák, každý měsíc platí o několik set na službách míň a v listopadu a prosinci nezaplatil pro jistotu nic, “protože já mu dlužím už půl roku přeplatek za rok 2010 – 1.215,-Kč” a tak on dluží skoro 7, protože je to částka velmi podobná.

Paní z 2. patra je chudák, protože je jí 84 a má jen domeček u Prahy, a tak jí na regulované nájemné musí přispívat ouřad a já musím každého 1/4 roku vyplnit asi 115 papíru, aby tu podporu na bydlení dostala.

Nakonec i ta Vyhulená byla chudák, když spadla do té drogové závislosti.

A konečně Pepáč….. ” Pronajmem ten byt Pepáčovi”, pravil před léty Filip ” naproti mu dali výpověď, a on je chudák kam by šel…”

Je fakt, že Pepáč je chudák, ale jeho příhody s věčně zabouchnutými klíči, nebo ty ” Když ty peníze nemám, tak můžu asi těžko platit, že?!” , nebo ” Jste povinna mi zajisti zvonek od domovních dveří a to ve smyslu normy č……..!” už mě omrzely.

Dnes Pepáč volal a to hned 2x. Napoprvé mi sdělil, že ” mu odešlo trafo od chladničky” a na můj dotaz, kam šlo neodpověděl, ovšem pravil, že musel zakoupit nové trafo za 850,-Kč na které má paragon, rovněž musel zaplatit 850,- Kč technikovi za práci a 250,-Kč technikovi za cestovné, což může doložit zakázkovým listem a tudíž mě žádá, abych mu neprodleně proplatila  1950,-Kč.

Já pravila, že bych stejně ráda věděla, kam to trafo šlo a zejména proč, takže by bylo dobré, aby od technika vyžádal dobrozdání o jakou závadu se jednalo, protože ta chladnička byla zakoupena 14 dní předtím, než se Pepáč nastěhoval.

“Ale já už tu bydlím 4 roky a dobrá, jdu mu zavolat!” opáčil Pepáč.

Když zavolal asi po 2 minutách znovu, sdělil mi, že technik řekl, že se to stalo tak, jak si myslel, tedy, když při odmrazování nacpal utěrku kamsi za lednici a tak trafo spálil!

Já se zeptala, co po mně tedy chce a on pravil, že přece těch 1.950,-Kč, protože už tady bydlí 4 roky a očekává, že budu vstřícná, když už tady bydlí 4 roky.

Já řekla, že ty 4 roky už možná stačily.

Nechci být chudák, Moje maminka ještě naštěstí žije, nemám žádný služební byt, žádnou podporu mi nikdo nedává, nechci upadnout ze zoufalství do drogové závislosti a už vůbec mě nebaví pořád něco platit za kdejakého blba.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *