Politicky namíchnuta Senátorem Štětinou

Ano, bohužel, Senátorem zvoleným vlastní rukou!

Senátor Štětina dnes zveřejnil na FB dopis, který obdržel od redaktorky IHNED.cz, v tomto znění:

Dobrý den,

zpravodajský server IHNED.cz Hospodářských novin připravuje materiál (průzkum mezi senátory) na téma přímé volby prezidenta.

Ráda bych Vás proto poprosila o zodpovězení následující otázky:
V únoru bude Senát ČR projednávat přímou volbu prezidenta. Zvednete ruku pro, nebo jste proti přímé volbě?

Svoji odpověď prosím zašlete nejpozději do pátku 27. ledna.

S pozdravem a poděkováním
Markéta Kubicová, IHNED.cz

a následně svou odpověď, kterou neopomenul rozeslat všem členům Senátu

Budu hlasovat proti přímé volbě. Jaromír Štětina

 

Své rozhodnutí odůvodňuje senátor v diskusi takto :

Považuji za nanejvýš potřebné pro Českou republiku, aby měla konzistentní zahraniční politiku. Jejím garantem bude Karel Schwarzenberg jako prezident. Jeho zvolení zaručí, že zůstaneme součásí auroatlantického prostoru. Větší šanci má Schwarzenberg v nepřímé volbě.

Jsem povinován podle ústavy svému rozumu a svědomí. Opírám se tudíž o ně. Aniž bych podceňoval hlas lidu. Ten je hlasem Božím.

KS je zvolitelný v případě , že dostane část hlasů sociálních demokratů. Politická šachovnice je rozlehlá. Co takhle například koalice TOP09 a ČSSD.?Taky nelze vyloučit!

Takže, co nám to pan Senátor kčertu vlastně naznačuje? Že jsme dost blbí na to, abychom si přímo volili Senátory, a málo blbí na to, abychom si zvolili prezidenta?

Nebo snad dokonce to, že TOP09 je ochotna kvůli zvolení KS do funkce prezidenta vstouzpit do koalice s ČSSD? Možná i s komunisty, když je ta politická šachovnice tak rozlehlá?! Nebo jsem ještě nějakou stranu přehlédla?

Já mu v té diskusi odpověděla tohle:

” Aha, tak zahraniční politika vás trápí, a co třeba domácí politika, co třeba jestli není důležitější, že mámy s dětma nedostávají včas peníze-přesto, že roforma se chystala déle než rok,  namísto toho, abyste se  denně dokola staral o to, co si kdo myslí o Mašínech, nebo co si myslí Mašín o Palachovi. Vždyť vy politici už vůbec netušíte co se tu děje! Já kašlu od této chvíle na politiku, radši se tu budu zabývat svým koňským trusem, přinejmenším do doby, než mi komunisti za podpory pravicových politiků, při té šachové hře, ty koně vezmou do družstva!”

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *