Lepší život pro Olinku !

Druhá veřejná dražba na blogu avocode a ostrovanka – ve prospěch Olinky Joklové

Olinku asi většinově neznáte, tedy ne vy z blogů, možná ano vy z FB. Olinka trpí velmi vzácnou, nevyléčitelnou nemoci, tzv. Motýlích křídel, její kůže je stějně křehká jako křídla motýlů a každý dotek její kůže s čímkoliv způsobuje nehojící se zranění, kterých postupem času přibývá víc a víc, protože se žádné z nich vlastně už nikdy pořádně nezahojí.

Takto nemocné bytosti vpodstatě přežívají obaleni v hojivých fáčích a polštářcích, které pojišťovny uhradí možná z 10ti%.  

Olinka je určitě to, čemu odpůrci nesystémové pomoci, říkají “mediálně zdatná”, ovšem svou mediální zdatnost využívá výslovně pro neziskovou organizaci DebRA a statečně s o ostatními nemocnými vystupuje z anonymity v různých TV pořadech.

Zrovna minulý pátek na ČT2 opakovali pořad Ta naše povaha česká, v kterém můžete vidět Olinku i její mámu a strasti jejijich každodenního života.

Já Olinku znám z FB už přes rok, den co den sleduju její boj o život, její statečné aktivity, její obrovskou skromnost a soustavnou dobrou náladu ve chvílích každého dne, kdy by to už většina z nás prostě zabalila, a přesto, že ten příběh znám tak důvěrně, skoro celou noc jsem nespala, aby mě ráno z toho nespánku probrala Ostrovanka otázkou ” Uděláme dražbu pro Olinku??!!”

Ano, já myslím, že uděláme dražbu pro Olinku, aby měla aspoň měsíc, dva jistotu, že bude mít své hojivé fáče a peníze třeba na Nutridrinky, ale hlavně proto, aby mohla mít radost z toho, že se najdou lidi, kterým nevadí ” chodit s ní do školy v obavě, že TO od ní chytí”.

Velmi proto prosím všechny, kteří se zúčastnili naší 1. dražby, ale i ty, kteří jí jen přihlíželi, aby se zúčastnili znovu, věnovali do dražby své věci a pak i dražili všechno, co nepotřebují:o).

Vy, kteří navštěvujete FB, navštivte prosím stránku Olga Joklová, najdete tam velmi milé, skromné, laskavé a pozitivní stvoření, které vám nikdy nezkazí náladu, a naopak vám dodá spoustu pozitivní energie :o)

Vaše nabídky spolu s fotografií darovaného předmětu budu očekávat na adrese nika111@volny.cz .

Pokud preferujete přímý dar, pak na účet č. 194 844 067/0300  v.s. 283

Děkuju.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *