Finanční? úřad?

Neustále mne někdo o něco upomíná, většinou třeba o zaplacení DPH, které si firma zapomněla do faktury přiúčtovat, nebo o naúčtované žárovky, které mi nikdo nedodal. Minulý týden mne ale upomenul Finanční úřad Prahy 10 o úhradu nedoplatku na dani z nemovitosti ve výši 4.925,-Kč, mrkla jsem na to u Vltavské schránky, pomyslela si ” co je to za nesmysl?”, protože vím jistě, že jsem doplatek splatný k 30.11. 2012 platila opožděně v půlce prosince, a až dnes jsem se “zašla” mrknout na účet, jestli jsem třeba nenapsala špatně č. účtu, nebo variabilní symbol. Nenapsala, všechno souhlasilo, tedy až na částku, platila jsem 4.045,-Kč.

Volám tedy na FÚ a tam mne přepojují na paní Šrámkovou a já se jí snažím popsat problém a zjistit vocode.

” No, dlužíte tu 880 korun, 21.12. jste zaplatila jenom 4.045 korun  tak to hned zaplaťte!” pravila paní Šrámková.

”  Proč mne tedy váš úřas upomíná dopisem odeslaným 31.12.2012 o 4.925,- Kč, když vám, podle vašeho názoru, dlužím 880,-Kč?” snažím se zjistit.

Šrámková – ” To já nevím paní, já jsem tu od ledna!”

Tímto mne mírně odzbrojila, ale povídám” Paní Šrámková, když pominu tuto chybičku, musím upozornit na další, v lednu 2012 jsem u vás na úřadě dělala nové přiznání k dani z nemovitosti a následně mi v dubnu 2012 přišel z vašeho úřadu výměr daně pro rok 2012, který činí za rok 2012 celkem částku 8.090,-Kč,  splatnou ve dvou splátkách po 4.045,-Kč, tuto platební povinnost jsem v roce 2012 splnila!”

Šrámková ” A kdo vám to dělal? To musíte za tím,  kdo vám to dělal!  Nám prostě  ještě dlužíte 880,-Kč!”

” Promiňte, pořád vám nerozumím, vysvětlete mi prosím, kdy se ten výměr v období duben-prosinec změnil? A jak k tomu došlo, změnila se snad za období od května výše daní z nemovitostí? Nebo co se stalo, kdo mi změnil výši daně, aniž by mne o tom nějak informoval? A v jaké výši jsem tedy měla platit zálohu k 31.5., a budete mi z nezaplaceného “nedoplatku” účtovat penále? A mimochodem, dělal mi to Finanční úřad Prahy 10! ” snažím se nevzdat.

Šrámková “Paní to já nevím, já jsem předtím dělala Záběhlice!”

A zde – část složenky z dubna 2012 a složenka z 31.12. 2012

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *