Válka v Praze?

Kdo neviděl, neuvěří.Dnes je 5.května a to znamená výročí, konkrétně výročí zahájení Pražského povstání z roku 45. Velké výročí 60 let, chápu. Pieta je zajisté věcí nezbytnou a mrtví z té doby si bezesporu zaslouží uctění, věnec od prezidenta, jejich pozůstalí by si třeba zasloužili obdržet poděkování. Prostě pieta musí být, o tom žádná.

Nevím, jestli to, co se dnes dělo v Praze byla pieta.
Zkrátka a dobře, v dolní části Vinohradské třídy se “děla” rekonstrukce bitvy o rozhlas.
Chápete? Ve čtvrtek, v pravé poledne, rekonstrukce bitvy na jedné z hlavních pražských dopravních tepen.

Kdo není z Prahy, možná nepochopí úplně přesně, co to představuje, když se taková jedna tepna uzavře.
Toto uzavření poslední části Vinohradské třídy vypadalo tak, že všechna auta jela Vinohradskou dolů ze všech možných výpadovek z Jižní spojky a v dolní části ulice “narazila” na zábrany hlídané policisty. Desítky aut během každé minuty, které se snažily propracovat se na Magistrálu.

Desítky aut během každé minuty se snažily odbočit vpravo do úplně ucpané ulice Italské ulice, odkud následně nemohly dál pro ucpanou Seifertovu. Jiní se snažili odbočit do Italské vlevo, aby narazily na úplně ucpanou Anglickou. Zbytek se na Viniohradské otáčel přes tramvaje, Kukavozy, autobusy a jiná auta, aby se někudy vedle dostal do ucpané Seifertovy, nebo někudy z druhé strany do ucpané Anglické.

Po hodině jízdy Italskou vpravo a půl hodině jízdy 100 metry Seifertovy se mi podařilo se propracovat na úplně prádnou Magistrálu. Policie totiž hlídala jen průběh té bitvy, seřízením semafórů v jiných ulicích se samozřejmě nezabývala.

Ani nevím, jestli to zas vyhráli komunisti……….
Mod.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Válka v Praze?

  1. bylo to opravdu luxusní – já v Italské parkuju a vůbec mi nedošlo, že by mohl nastat problém :o))) Místo 100 ušetřených kroků měl jsem v nohách snad tisíc mil 😉

  2. No v rejdiouříkali, když sem úpěla úplně ucpaná, že je TO zavřené kvůli rekonstrukci bitvy o Rozhlas:-). Jo pan Kryl, člověče umístil se v Nej Čechovi až na 29. místě, naštěstí před Jágrem….

  3. Bitva?Ne, bitva je až v sobotu. Včera se pouze kladly věnce a vykecávali se zviditelněníchtiví. Pane Kryle, jak jste to zpíval? "V čele klaka, pak ctnostné rodiny …"

  4. Nejsem sice z Prahy, ale dovedu si živě představit co se dělo 🙂 U nás v Ostravě se taky válčilo. Naštěstí bitva probíhala na letišti v Mošnově a tak snad jediné co bylo určitě ucpané, byly uši diváků, byl to totiž pěknej rachot :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *