Live8

Největší koncert solidarity s Afrikou se dnes uskutečnil v rámci celé zeměkoule, za účasti největších světových hudebních celebrit
V šest hodin večer začal ve Filadelfii na východním pobřeží USA poslední ze série sobotních koncertů Live 8. Hodinu před tím se k muzikantům, kteří svými dnešními vystoupeními chtějí mezi lidmi v bohatých státech vzedmout vlnu sounáležitosti s nejchudšími zeměmi planety, připojili také umělci v kanadském Barrie u Toronta.

Justin Timberlake, Steve Wonder, Puff Diddy, Rob Thomas, Sarah McLachlanová, Keith Urban, Bon Jovi, Destiny’s Child, Jay-Z, Linkin Park, Maroon 5mBryan Adams, Deep Purple, Neil Young, Gordon Lightfoot, Tom Cochrane, Bruce Cockburn, The Bachman Cummings Band, Barenaked Ladies, Jet či Motley Crue,Paula McCartney, U2 a Stinga přes Madonnu, Dido, R.E.M. či rappera Snoop Dogga po Pink Floyd, k nimž se vrací Roger Waters p o p r v é po 24 letech.

Stovy hudebních celebrit a statisíce diváku po celém světe se dnes a ve středu budou snažit dokázat politikům, že je potřeba myslet i na ty nejubožejší.

Přišli všichni a když mohl po 24 letech přijít i Waters, musí jít všechno:-))

Koncerty Live 8 zorganizoval veterán charitativních akcí Bob Geldof, irský rocker a někdejší zpěvák rockové skupiny Boomtown Rats, jenž byl inspirátorem dosud nejznámějšího charitativního koncertu Live Aid. Rockové hvězdy při něm v roce 1985 vystupovaly na pomoc hladomorem postižené Etiopii a získaly 110 miliónů liber.

Na záměr akce odkazuje i název koncertů Live 8. Osmičkou připomíná skupinu G8 i slavné charitativní koncerty Live Aid před dvaceti lety – Aid, což znamená anglicky pomoc, se vyslovuje takřka stejně jako eight, osm.

Koncerty se přenášejí kromě televize i přes internet a přístup k nim má mít 85 procent obyvatel planety, tedy asi 5,5 miliardy lidí ve 140 zemích.

Série koncertů, které se v sobotu odehrají v Berlíně, ve Versailles u Paříže, v Londýně, v Římě, v Moskvě, ve Filadelfii a v Barrie u kanadského Toronta, se uzavře ve středu vystoupením umělců ve skotském Edinburghu, kde téhož dne začnou šéfové zemí G8 jednat mimo jiné právě o pomoci Africe.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Live8

  1. Výslovnost, ale i "pomoc"Eight (ejt) a aid (ejd) se liší mnohem méně než klíč a klín – spíš jako "pryž" a "pryč".Co je ale mnohem důležitější, je představa, jak by ta pomoc měla vypadat. Odpuštění dluhů a jiné způsoby nalití peněz jsou k ničemu. Jediný efektivní způsob je pustit jejich výrobky na náš trh bez jakýchkoli bariér. Jinak je to naprosto o ničem. Ale to se nikdy nestane… Proč bychom měli subtropické ovoce dovážet z Afriky, když si ho můžeme mnohem dráž vypěstovat ve skleníku ve Švédsku, že…

  2. catno krom pár vsuvek psaného textu, kdy tě mohu na 1000% ujistit, že žádné texty s anglickými slovy bych nevpisovala, protože jim vůbec nerozumím:-)), jsem okopírovala z Novinek:-))

  3. měl jsem na mysli ten druhý :o)Na záměr akce odkazuje i název koncertů Live 8. Osmičkou připomíná skupinu G8 i slavné charitativní koncerty Live Aid před dvaceti lety — Aid, což znamená anglicky pomoc, se vyslovuje takřka stejně jako eight, osm

  4. Koncerty Live 8 zorganizoval veterán charitativních akcí Bob Geldof, irský rocker a někdejší zpěvák rockové skupiny Boomtown Rats, jenž byl inspirátorem dosud nejznámějšího charitativního koncertu Live Aid. Rockové hvězdy při něm v roce 1985 vystupovaly na pomoc hladomorem postižené Etiopii a získaly 110 miliónů liber.

  5. no, nechci prudit, ale "ejd" a "ejt" se vyslovnosti docela lisi :o) Mam dojem, ze i v cestine se slova jako klíč a klín liší :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *