“Jsou všude kolem nás…”

Tak jsem dnes znovu pročítala diskuse k úmrtí a pohřbu Pavla Dostála….Člověk je sám na nějaké to občasné uplivnutí zvyklý, ale tolik naplivaného hnusu jako tam v těch diskusích, to se opravdu hned tak nevidí.

Často jsem přemýšlela nad tím, co evokuje, zejména tu anonymní lidskou zlobu, často jsem si myslela, že je to především závist.
A fakt, ti lidé závidí paní Dostálové i skutečnost, že bude teď pobírat vdovský důchod “…tak si to pěkně uvědomte” psal tam jakýsi megablb ” jaký člověk to ten Dostál vlastně byl!!” -asi tím bylo míněno, že se s ní měl před smrtí ještě urychleně rozvést, aby na ten důchod neměla nárok.
“Fuj” povídám jednomu svému příteli ” ani to nečtu, zvedá se mi z těch lidí žaludek!”
“Ale jen to čti,” odpověděl mi ” tihle lidí jsou všude kolem nás, denně je potkáváš, měla bys vědět a být připravená na to, co od nich můžeš čekat!”
A to je bohužel pravda.

5 komentářů u „“Jsou všude kolem nás…”

  1. Estel,stane sem, nezoufej, občas he fajn proprat zrna od plev no a jednou jsme zrny, podruhé plevami, s tím nic nenaděláme:-)

  2. No s něco podbného se vyklubalo z mojí dlouholeté kamarádky, o které jsem to sice tak nějak trochu tušila, ale nečekala jsem, čeho všeho je schopna. Pohádali jsme se kuli kravině, spílala mi, přála to nejhorší, a ještě mě nařkla, že jsem zlá a pomstychtivá. Já jí nic zlého nepřeju, nepřála jsem, a nic sem jí neudělala. Ona ted na oplátku hučí do zaměstnankyně mého drahého, aby odešla, už se jí to docela podařilo, a nové prodavačce, která měla nastoupit to taky rozmluvila, protože jí nakecala nějaký lži. Taky nechápu, kde se to v těch lidech bere, ale je to fakt závist, a zlost z toho, že jim se něco takového (vlastně ani nevím co) nikdy nepodaří. Je to hnus, zas o jednu kamarádku méně, ale zjistila jsem, že některý lidi je prostě potřeba odříznout, aby se nám žilo lépe. Ted mám klid.

  3. Osobně bych to neřešil. Mrtvému to nepomůže a těm, co mají názor vytvořen takové slinty názor nezmění. Holt někdo si potřebuje plácat ústa… A svůj příspěvek si přidá, ať už je to nové auto, velikost přirození, nebo úmrtí… Takže proč se tím rozčilovat. Je to s trochou paralely totéž, proč si mrňaví lidé kupují velká auta. Aby jejich obludnost aspoň na chvíli skryla jejich komplex. Tady to není auto, ale určitá anonymita internetu.Ještě k těm autům. Mě dostal příspěvek jednoho člověka – zajímavý, všichni si kupujou auta velký jak hrom, aby ho měli většího, ale ať měřím, jak měřím, před Landcruisrem i po něm stále 4 cm :o)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *