Láska?

To se hned tak nezjistí:-)Svého času jsem někde četla něco praktického o tom, jak je to s tou nepraktickou věcí, tedy s láskou.

Známe to, s někým se nějaký čas poznáváme, někdy stačí ho jen uvidět a je to tady, hlava se zamotá, v horní polovině hrudníku nalevo se začnou odehrávat takové teplé hřejivé pocity, a nejen tam:-)

“Láska” je pro mne fenomen znepokojující, možná zneklidňující.
Jo, mít někoho rád, to je fajn, je fajn potkávat se, těšit se na sebe a hlavně je fajn mít v sobě klid.
Milovat, nebo být zamilovaný je taky fajn, ty vlny jsou příjemné, ale na druhou stranu, ten klid je rázem pryč ( tím spíš, hraje-li v tom roli “intuitivní intrakce”, někteří lidí ji používají, možná nevědomky ).
Ovšem, to jsem poněkud odpočila o tom vědeckém pojednání, které jsem četla.

Odborníci v něm říkali, že rozdíl mezi zamilovaností – pro kterou jsou zásadním fenonemen hormony, a pojmem “milovat” , se v naprosté většině případů vyjasní až zhruba po 18-ti měsících vztahu, ve výjimečných případech u některých párů se pak může jednat až o 24-26 měsíců ( jak poznamenal jeden moudrý muž, to už má spousta lidí třeba i trojčata).

Plyne z toho nějaké poučení? Určitě:-)
S tím krásně odporným neklidem asi neuděláme nic:-), ale jinak to chce trpělivost.
Vydrží-li Vám to krásné teplé chvění déle než 24 měsíců ( za předpokaldu, že ještě máte nějaké ty patřičné hormony), pak se dá s největší pravděpodobností předpokládat, že je to Láska:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Láska?

  1. dva roky?no tak to jsem asi podprůměr…mně stačí dva měsíce, abych zjistila, jestli mi ten člověk ještě způsobuje nějaké tetelení, jestli si s ním po probuzení mám hned co říct, nebo jen mlčíme…Říkejte mi Rychlíku 🙂

  2. Jééé,no vidíš Justasi, na tuhle krásnou písničku jsem už málem zapomněla:-((( A máš pravdu, čekat je opravdu nepraktické, tím spíš, že pokud vím, tak žádný výzkum nehovoří o tom, zda láska, když je to ona, vydrží a jak dlouho, takže by se mohlo stát, že prostě budeme pořád jen čekat a čekat a čekat:-)

  3. Láska je prevít"Převrhněte stůl, opusťte dům, fíkusy rozdejte sousedům, a nechte vanu vanou, ať si přeteče. Láska se totiž, i když je prevít, nikomu dvakrát nemůže zjevit, láska se totiž nevrací…" Kdo by si nevzpomněl na Pavla Dobeše a jeho kouzelnou ostravštinu?Hm, ale co s ňou, potforou? Jak poznat, že ta zamilovanost se změní v Lásku? Čekat dva roky je trochu nepraktické 🙁

  4. Docela by mě zajímalo, jestli když všichni tvrdí, že láska je situována v srdci… Jak to s ní vypadá po infarktu. Hnidopich může podotknout, že nezřídka láska ten infarkt způsobí, kdy drahá polovina přijde s nějakým zásadním nepochopitelným názorem, činem či něčím podobným. Takže z tohoto hlediska se dá říci, že s tím srdcem souvisí. No ale jinak? :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *