Vztah nebo nevztah?

Vztah a to skoro každý, by mělo být něco, co je určeno k vývinu, možná vývoji:o))Nejsem velkým přítelem překotného vývoje, čímž myslím, že nerozumím tomu, když se lidí týden po seznámení prohlašují za nejlepší přátele, jde-li pak o vztah intimnější, když už se po týdnu různě linou hlášky o rozvodech, svatbách, změnách celého života a případně nějak tak podobně:o).
Prostě, se vztahy opatrně, hodně opatrně:o).
Samozřejmě jsou také vztahy, které jsou určeny ke konkrétním věcem a v takových případech žádný zvláštní vývin není nutný, například šachový kroužek, nebo s někým chodíte hrát tenis, určitě je dobré znám protihráče a jeho taktiky, ale není nutné abyste se snažili být jeho přítelem, nemusíte ho ani milovat:o) a určitě se pak spokojíte s hodinkou, dvěma týdně a pokud by náhodou ne, jsou i jiní co hrají šachy nebo tenis, můžete mít sem tam hodinku jinde.
Nicméně si dovolím tvrdit, že s taktikou  já to dělám takhle a nic na tom měnit nebudu ani v takovémvztahu moc daleko nedojdete, resp. tu hru asi prohrajete.
Vztahům přátelským je potřeba věnovat hodně času, přítel si vždycky najde čas aby si vyslechl naše strasti, měl by, nebo bylo by fajn kdyby na ně měl i nějaký lék, každopádně, přítele, který na Vás nemá čas, když jej potřebujete a  Takhle to dělám a nic na tom měnit nebudu, asi brzy vypustíte.
No a konečně tu máme vztahy láskové:o) i ty mohou vypadat jako šachový kroužek, zahrajete si hodinku, dvě týdně a jdete si po svém, k tomu ovšem potřebujete na protější straně stolu také šachistu. Mohou být ale také hlubší , nechci použít výraz vážnější, prostě hlubší v tom smyslu, že Vám na nich, i na člověku na protější straně stolu záleží, i když nejdřív třeba ani nevíte jak, jak moc a tak.
ale, co kdyby.
Takže, pokud to nemá být jen šachová hra, věnujte těmto vztahům mnoho času, protože pokud se omezíte na ono tradiční  Takhle do dělám a nic na tom měnit nebudu&.,
prohrajete
nebo
vyhrajete:o)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Vztah nebo nevztah?

  1. Dobře napsané. Zní to tedy zrovna ode mě hodně neobykle, ale mám pocit, že k tomu není co dodat :o))

  2. Milý Dekde se hovoří o prvenství nebo pořadí? Mluvím o tom, že "věci" kterým člověk nevěnuje patřičnou pozornost, většinou ztrácí a nejmarkantnější je to asi u toho přátelství, přesto, že o něm hovořím někde uprostřed:-)

  3. VztahyModonko, není mi nějak jasné, proč v souvislosti se vztahem mluvíš o prohře nebo výhře. Vztah přeci není soutěž nebo závod. Ve vztahu se nebojuje o prvenství nebo o pořadí. Jinak to není vztah, ale bitva.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *