A máte kde umýt nádobí?

U Labe 2 a myčka nádobíPo koupelně přišla na řadu kuchyňka. Tady u Labe máme kuchyňku malou protože jsem vytěsnila všechno co má souvislost s vařením do původní spižírny 2×3 metry a ze zbytku původní kuchyně je světnice, kde se jí, sedí, povídá a tak.
No kuchyňka je komplet vystěhovaná už 14 dní a všechno, na hromadách je ve světnici.
Ve světnici teď trůní taky obrovský sporák, který tam asi bude muset zůstat, protože je tak velký, že se nikam nevejde. No a pak myčka, ta stojí na rudlu venku už měsíc.

První myčku nádobí jsem získala v roce 1992, byla to taková ta malá, dala se postavit na linku a dala se použít především na mytí sklenic, hrnků a talířů, hrnce se do ní nevešly. Ačkoliv jsem do té doby nad myčkami nádobí ohrnovalo nos, jakože  A na Cooo?, tento předmět se okamžitě stal mým miláčkem a když se mě někdo zeptal  A na coooo? odpovídala jsem:
 TV, video, rádio, cokoliv Ti dám, ale myčku NIKDY! Myčka je dobrá věc, jen, je potřeba mít asi tak dvojnásobek nádobí, to nejmíň.
Někde tahle myčka ještě je, ale nevím kde, po přestěhování z Malešic jsem si koupila myčku novou, větší, sice jen 45 širokou, ale vejde se do ní prakticky všechno.

Pokud jde o myčky, je úplně jiný příběh chalupa. Sem jsem myčku nechtěla, dřez jsem si nechala zabudovat v kuchyňce pod okno a když myju, nečumím do zdi, ale z okna na stromy a bazén, případně si mohu povídat s lidma, kteří sedí venku u okna. Takže, žádnou myčku!

Přišla jakoby sama, asi před rokem, tedy myčka. Vlastně jsme ji  zdědili po Filipově kamarádovi, který si ji koupil do bytu v kterém nikdy nebydlel a pak postavil dům a do něj musela přijít myčka zabudovaná, mno:o))
Takže myčka 60×60 přišla a přes rok stála v garáži a dobře se na ní odkládaly různé předměty:o)), teď stojí na tom rudlu a nikdo neví co bude dál, protože všechno je moc velké, jen ta místnost je strašně malá a úvahu  Co kdybych zboural tuhle zeď&..? jsem přešla zdrcujícím tichem.

A to nádobí? Myju už 14 dní v koupelně v umyvadle a umyté ho odkládám do škopku, který jsem si postavila na koš s prádlem.

Btw, jediná věc přiměřené velikosti je lednice – výška 120 cm, kterou jsme koupili asi před 2 lety, protože ta původní  byla moc velká –řekl Filip. Před týdnem se na tu lednici zadíval a prohlásil  Tady v rohu musí zůstat místo na lednici, tahle je moc malá a musím se k ní shýbat&

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „A máte kde umýt nádobí?

  1. Úplně s tebou souhlasím, myčka je ta nejdůležitější věc v domě. Dokud jsem jí neměla, tak mi nějak nescházela, ale když jsme se přestěhovali a pořídili pořádnou velkou myčku, tak jsem teprve zjistila, na čem v životě vlastně záleží. Kdybych se měla znovu stěhovat, první věc co bych koupila by byla myčka. To tedy každopádně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *